بعد از لیپوساکشن می توان باردار شد؟

677

یکی از متداول ترین روش های حذف چربی های اضافی استفاده از روش لیپوساکشن است. توسط لیپوساکشن می توان چربی های زائد جمع شده در نواحی مختلف بدن را خارج کرد.

اصلی ترین برتری روش لیپوساکشن در مقایسه با سایر روش های از بین بردن چاقی موضعی این است که بیمار نیازی به بیهوشی کامل ندارد و معمولا این روش با بیهوشی موضعی انجام می شود. در این روش با یک جلسه می توان چربی های زائد را از نواحی مختلف بدن خارج کرد و نتیجه های آن بعد از عمل خود را نشان خواهد داد.

گفتنی است که بیمار بعد از لیپوساکشن نه تنها از شر افتادگی و شل شدگی پوست خود رها می شود، بلکه سلولیت هم از بین می رود و نتیجه کم شدن وزن خود را به وضوح در بدن خود احساس خواهد کرد.

بسیاری از بیمارها و مراجعه کنندگان درباره لیپوساکشن پرسش های زیادی از ما می پرسند، یکی از آنها این است که بعد از لیپوساکشن می توان باردار شد؟ و بعد از انجام این عمل در ناحیه شکم و پهلو، امکان بارداری بعد از عمل لیپوساکشن وجود دارد؟ در این نوشته سعی می کنیم به بررسی بارداری بعد از لیپوساکشن بیردازیم.

pregnant after liposuction - بعد از لیپوساکشن می توان باردار شد؟

جواب پرسش بالا به صورت سرراست این است که بله امکان بارداری بعد از لیپوساکشن وجود دارد. خانم ها بعد از انجام این روش به آسانی می توانند حامله شوند و فقط چربی های اضافی نواحی خاصی از بدن در این روش بیرون آورده می شود و به سایر چربی های موجود در بدن آسیبی نمی رساند. پس عمل لیپوساکشن با قسمت درونی شکم و چربی های ناحیه احشایی بدن مانند چربی های روده و معده کاری ندارد. برای حذف چربی های درونی شکم و احشایی بهترین راه استفاده از رژیم غذایی مناسب و ورزش مداوم است.

روش کم کردن چربی های اضافی در لیپوساکشن فقط شامل تخلیه چربی های زیرپوستی است و کاری به چربی های عضله های شکم و لگن ندارد، به همین خاطر خانم ها بعد از شش ماه بعد از لیپوساکشن به آسانی می توانند باردار شده و زایمان بعد از لیپوساکشن را انجام دهند.

درباره بی نظمی قاعدگی بانوان نیز باید گفت که بعد از یک ماه یا کمی بیشتر از خارج کردن چربی های با روش لیپوساکشن ممکن است خانم ها در روند قاعدگی ماهانه خود تاخیر تا تسریعی داشته باشند که این مسئله کاملا طبیعی است و جای نگرانی نیست، این مورد در هر عمل جراحی ممکن است اتفاق بیفتد. اما اگر خیلی در این باره نگران هستید می توانید با یک پزشک متخصص در پرگل یا مرکز درمانی معتبر مشورت کنید و اطلاعات خوبی در این باره به دست بیاورید تا از نگرانی تان کاسته شود.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Call Now Buttonبرای تماس کلیک کنید!