عوارض جراحی چال خنده

450

کسانی هستند که بودن چال خنده بر روی صورت شان را نشانه طالع بلند خود می دانند و کسانی نیز آن را نشانه زیبایی صورت شان قلمداد می کنند، به همین دلیل این دسته افراد سعی می کنند این چال خنده را از طریق جراحی در صورت شان ایجاد کنند. اما جراحی چال خنده عوارضی را نیز با خود دارد که در این نوشته سعی می کنیم، این عوارض را بررسی کنیم.

 

چال خنده

چال خنده که به آن چال گونه هم می گویند، به صورت طبیعی در دو طرف صورت یا فقط در یک طرف آن وجود دارد و وقتی عضله های صورت حرکت می کند، این چال خنده طبیعی خودش را نشان می دهد.

یک چال خنده هنگامی شکل می گیرد که یک ایراد کوچک در عضله های گونه ایجاد شود. در این وضعیت هنگامی که شخص لبخند می زند، پوستی که بر روی این ایراد کوچک کشیده شده، به سوی داخل فرو می رود و باعث جدا شدن این ناحیه از بقیه قسمت های صورت می شود و منجر به ایجاد فرورفتگی یا همان چال خنده در گونه می کند و زیبایی ویژه ای به صورت شخص می دهد.

جراحی چال خنده
جراحی چال خنده

جراحی چال خنده

جراحی چال خنده یک عمل جراحی زیبایی ساده ای است که به صورت سرپایی و با بیهوشی موضعی انجام می شود. این عمل جراحی زیبایی صورت در عرض چند دقیقه انجام می شود و شخص بعد از جراحی نیازی به بستری شدن ندارد و می توانند به کارهای روزمره خود برگردد.

برای لایه برداری ناحیه بافت گونه در جراحی چال خنده، از ابزارهای خاصی استفاده می کنند و با ایجاد چرخش در ناحیه بافت داخلی گونه، بافت های چربی و عضله های گونه را برمی دارند. با این کار مقدار دایره مانندی از بافت ها برداشته می شود و بدون آسیب به سطح بیرکنی پوست، سوراخی با عمق کم در زیر پوست به وجود می آید. قسمت برداشته شده با کمک بخیه جذب شدنی بسته می شود و کار بخیه زنی از درون پوست عضله گونه و از سمت برش ایجاد شده انجام می شود و با گذشت زمان سیستم بدن آن را ترمیم و بازسازی می کند.

 

عوارض جراحی زیبایی چال خنده

  • ممکن است شخص به عفونت مبتلا شود.
  • خونریزی
  • جراحت
  • اصلاح کم یا زیاد چال خنده با جراحی ممکن است عضله های صورت را ضعیف کند.
  • ایجاد ورم و کبودی خفیف در صورت
  • به وجود آمدن چال خنده ناگهانی بر روی گونه بدون اینکه عضله های صورت توان حرکت داشته باشند.
  • خراب شدن کامل چال خنده و و نیاز به جراحی دوباره

برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه و روشهای عمل زیبایی چال خنده می توانید با همکاران ما در پرگل تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Call Now Buttonبرای تماس کلیک کنید!