جراحی پلک

جراحی زیبایی پلک: حذف پوست، چربی و عضلات زائد و ترمیم موقعیت پلک با جراحی

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی، یک عمل زیبایی متداول برای جوان سازی و جذاب کردن پلک ها است. در این عمل زیبایی با حذف پوست، چربی و عضلات زائد و ترمیم موقعیت پلک، شرایطی در صورت شخص ایجاد می شود تا چهره ای جوان تر و شاداب تر داشته باشد.

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی، یک عمل زیبایی متداول برای جوان سازی و جذاب کردن پلک ها است. در این عمل زیبایی با حذف پوست، چربی و عضلات زائد و ترمیم موقعیت پلک، شرایطی در صورت شخص ایجاد می شود تا چهره ای جوان تر و شاداب تر داشته باشد. نتیجه این عمل تا سال ها و گاهی تا آخر عمر با شخص می ماند.

چشم ها ما را به جهان بیرون ربط می دهند و نقش مهمی در رابطه های اجتماعی ما دارند. ارتباط چشمی اولین گام برای ایجاد یک رابطه انسانی است. به همین خاطر ظاهر چشم ها اثر بسیار زیادی در قضاوت دیگران درباره ما و همینطور در افزایش اعتماد به نفس ما دارند. با بالا رفتن سن در ساختار پلک ها تغییراتی ایجاد می شود که منجر به خستگی و پیری در چشم ها می گردد. قسمت اصلی این تغییرات شامل:

  • به وجود آمدن چین و چروک های ریز در اطراف پلک ها
  • کشیدگی و شل شدگی پوست پلک ها که باعث آویزان شدن پوست از لبه پلک می شود.
  • جمع شدن چربی زائد در زیر پوست پلک ها
  • شل شدگی عضله های پلک ها
  • به وجود آمدن افتادگی پلک یا ابرو

همه این تغییرات می توانند صورت شخص را خسته تر و پیرتر نشان دهند. اگر این نشانه ها شدیدتر باشند، می توانند باعث انسداد میدان دید جانبی شخص شده و دیدن شخص را با مشکل مواجه کند.

 

جراحی پلک با لیزر

جراحی پلک با لیزر یک درمان برای برطرف کردن افتادگی پلک است که شامل برش دادن کوچکی در درون پلک و کم کردن عضله پلک (جراحی برش عضله لواتور) و یا وصل کردن پلک به عضله پیشانی (جراحی اسلینگ) است. با انجام این روش‌ ها می توان به راحتی پلک فوقانی را بلندتر کرد.

پیش از عمل جراحی پلک با لیزر، در حال نشسته، اندکی از پوست بیمار برداشته می شود و محل چربی های زائد در ناحیه چشم معین می گردد و نشانه گذاری می شود. در افراد بزرگتر این عمل به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود، اما در کودکان و افراد کم سن از بیهوشی عمومی کامل استفاده می شود. چون برای حفاظت از چشم ها، یک محافظ فلزی در پلک ها قرار می گیرد.

پوست زائد با کمک برش لیزری حذف شده و اغلب برش پلک در ناحیه ای انجام می شود که پوست پلک چین و چروک دارد. این کار جای زخم برش را پنهان می کند. اگر نیاز به سفت کردن و کشیدن پلک باشد نواری از عضله نیز برداشته می شود. پد چربی و گوشه درونی چشم‌ ها هم تا اندازه مناسبی برداشته می‌ شود. بعد خونریزی را کنترل کرده، و لبه‌ های پوست را به همدیگر نزدیک می کنند و بخیه می زنند. لایه‌ برداری را می‌توان با کمک لیزر CO2 اولترا-پلاس انجام داد. بعد از عمل محافظ های فلزی برداشته می شود و چشم ها با کمک محلول سالین شستشو داده می شود و بعد پماد آنتی‌بیوتیک و ژل اشک مصنوعی در چشم‌ ها ریخته می شود، و در مرحله نهایی بسته های خنک کننده روی چشم ها گذاشته می شود. به منظور اصلاح سیاهی زیر چشم می توان از لیزر سیاهی دور چشم کمک گرفت.

جراحی پلک بالا و پایین

هزینه جراحی پلک بالا

هزینه جراحی پلک بالا به نوع و سختی عمل وابسته است. در ایران هزینه جراحی زیبایی پلک بالا تحت پوشش بیمه نیست. اما در خارج از کشور این عمل جراحی اگر بینایی بیمار را با مشکل مواجه کند شرکت های بیمه، هزینه آن را می پردازند. به خاطر حساس بودن جراحی پلک بالا و کم کردن عارضه های بعد از عمل جرایح پلک باید در انتخاب پزشک فوق تخصص جراحی زیبایی صورت دقت بیشتری کنید.

هزینه عمل جراحی پلک بالا در بین پزشکان فوق تخصص این مورد ثابت نیست و هزینه جراحی بر روی دو بیمار در یک کلینیک هم متغیر است. عوامل زیادی مثل:

  • موقعیت کلینیک
  • دستمزد پزشک جراح
  • نوع جراحی
  •  هزینه های اتاق عمل
  • گستردگی جراحی

و هزینه های جانبی چون هزینه آزمایش، دارو و ویزیت های بعد از عمل بر تعیین هزینه عمل افتادگی پلک بالا تاثیر دارند. هزینه جراحی پلک بالا بعد از معاینه و تعیین نوع جراحی پلک بالا و سایر جراحی های لازم برای زیبایی چشم مشخص خواهد شد.

 

هزینه جراحی پلک پایین

هزینه جراحی پلک پایین بعد از معاینه توسط جراح پلک و تعیین نوع عمل جراحی زیبایی مشخص می شود. جراحی پلک پایین برای اصلاح پف پلک پایین از درون چشم انجام می شود و برشی بر روی پوست زده نمی شود. در برخی موارد نیاز به صاف کردن محدود پوست پلک است تا از مقدار چین و چروک پلک پایین کم شود. در بسیاری از کسانی که 45 سال دارند، نیاز به کشیدگی زاویه چشم برای تقویت پمپ اشکی است. عوارض بعد از عمل جراحی پلک پایین عبارتند از: گرد شدن چشم , برگشتگی پلک به خارج و ظاهر شدن سفیدی زیر چشم. اگر در زیر چشم، چین و چروکی به وجود بیاید, نیاز به تزریق بوتاکس بعد از جراحی پلک پایین است.

 

ورم چشم بعد از عمل پلک

ورم چشم بعد از عمل پلک و کمی کبودی طبیعی است و ممکن است در مدت سه روز بعد از عمل نیز زیادتر شود. در روزهای اول بعد از عمل پلک به خاطر ورم اطراف چشم ممکن است پلک ها به خوبی بسته نشوند، پس بهتر است پیش از خواب، از پماد آنتی بیونیک برای درون چشم ها استفاده کنید.

برای اینکه ورم چشم بعد از عمل پلک کمتر شود بهتر است از کمپرس آب سرد در ناحیه های پلک و اطراف چشم ها استفاده کنید. این کار را در سه روز اول بعد از عمل مرتب انجام دهید. به منظور کمپرس آب سرد، کمی یخ را در کیسه ای نایلونی بریزید و آن را روی صورت تان بگذارید. البته نباید کیسه را به صورت مستقیم بر روی صورت قرار دهید بلکه باید میان صورت و کیسه یک پارچه بگذارید. چون آن نواحی بی حس هستند و سرمای بیش از حد می تواند باعث آسیب به چشم ها شوند.

کمپرس آب سرد را به مدت ۲۰ دقیقه روی ناحیه موردنظر قرار دهید و بعد استراحت ۳۰ دقیقه ای به چشم ها بدهید و دوباره این کار را بکنید. بهتر است کمپرس آب سرد را در حالت نشسته یا نیمه نشسته انجام دهید و از به صورت خوابیده انجام ندهید. این کار به پیشگیری از ورم چشم بعد از عمل پلک کمک زیادی می کند.

در جراحی پلک بالا معمولا ورم چشم بعد از یک الی دو روز فروکش می کند و چشم ها به حالت طبیعی خود برمی گردند. شستشوی منظم جای زخم ها و به کار گیری پمادهای موضعی چشم بر روی محل جراحی می تواند کمک زیادی در بهبودی سریع چشم ها و برطرف کردن آثار جراحی داشته باشد.

مدت زمان بهبودی کبودی و ورم چشم بعد از عمل پلک برای افراد مختلف است و گاهی در افرادی بیشتر طول می کشد و این باعث افسردگی آنها می شود. اما با تحمل چند هفته ای این عوارض بیمار می تواند شاهد تغییرات خوبی در صورت خود باشد.

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

تورم بعد از جراحی پلک

تورم بعد از جراحی پلک کاملا طبیعی است نیاز به مراقبت چند هفته ای دارد که بهترین راه مراقبت آن استفاده از کمپرس آب سرد است. کمپرس آب سرد را بعد از گذاشتن پارچه ای روی چشم ها روی صورت قرار دهید و بیست دقیقه آن را در ناحیه تورم چشم ها نگهدارید. بعد از اینکه تورم بعد از جراحی پلک از بین رفت خواهید دید که صورت تان تغییر زیادی کرده و زیبایی پلک ها و چشمان شما افزایش یافته است. جای بخیه هم از بین می رود چون بخیه ها معمولا در خط پلک پایین یا پشت چین پلک بالا زده می شود و به صورت خود به خود محو می شوند.

برای کاهش تورم بعد از جراحی پلک موقع خواب، زیر سرتان دو بالش اضافی بگذارید تا سرتان بالاتر از حد معمول باشد.

 

بهترین جراح پلک در تهران

کسانی که قصد جراحی پلک دارند باید به دنبال جراحی با تجربه و ماهر در این زمینه باشند تا عمل آنها به خوبی انجام شود و چشم ها و پلک های آنها بعد از عمل با مشکلاتی روبه رو نشود. راه پیدا کردن بهترین جراح پلک در تهران متفاوت است، چون جراحان زیادی در تهران مشغول به کار هستند که انتخاب بهترین آنها می تواند کار سختی برای بیماران باشد.

ما در مجموعه زیبایی پرگل به شما درباره یافتن بهترین جراح پلک در تهران توصیه می کنیم حتما روزمه و سوابق پزشک جراح را به خوبی بررسی کنید و عمل های موفق آمیز وی را بسنجید و بعد با وی مشورت کنید تا از تجربه و راهکارهایی که برای جراحی شما می دهد مطلع شوید.

بهترین جراح پلک در تهران کسی است که هم تجربه کافی این جراحی را داشته باشد و هم با بیمار روراست باشد و همه جزییات عمل را با بیمار در میان بگذارد و اگر مشکلی در عمل باشد را در همان جلسه مشاوره به بیمار اطلاع دهد.

به دیده ها و شنیده های خود نیز اطمینان نکنید و از مراکز رسمی پلاستیک و زیبایی ایران، درباره جراحان پلک استعلام کنید تا بتوانید بهترین جراح پلک در تهران را برای عمل زیبایی پلک های خود انتخاب کنید.

توصیه می کنیم در یافتن بهترین جراح پلک در تهران به سابقه حداقل هفت ساله پزشک عمومی، سابقه حداقل چهار ساله پزشک جراح عمومی و سابقه حداقل  سه ساله پزشک فوق تخصص جراحی پلاسیک دقت کنید و همینطور بررسی کنید که آیا پزشک موردنظر شما عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران است یا نه.

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای تماس کلیک کنید!