برجسته کردن پستان با پروتز

برجسته کردن پستان با پروتز یکی از محبوب ترین روش های زیباسازی بدن است. با این عمل پستان های شما برجسته می شوند و شکل و اندازه آنها حالتی خوش فرم و زیبا به خود می گیرند.

برای برجسته کردن پستان از پروتزهایی استفاده می شود که شکلی کاملا طبیعی دارند و بعد از عمل حس خوبی به شما می دهند. بانوان با پستان های خوش فرم احساس امنیت و زیبایی بیشتری می کنند و از طرفی حس زنانگی آنها هم زیادتر می شود.

پس برای کسانی که می خواهند خط سینه شان زیباتر و قوس های سینه شان باریک تر شود, جراحی برجسته کردن پستان با پروتز بهترین انتخاب است.

خانم دکتر پروانه منصوری با سابقه چندین ساله در این مورد و انجام جراحی های متعدد در رابطه با زیباسازی پستان در خدمت شماست تا سینه های شما را به شکل طبیعی اش برگرداند و جذابیت آنها را دو چندان کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های درج شده در سایت با مطب خانم دکتر تماس بگیرید.

برجسته کردن پستان با پروتز

انواع پروتز برجسته کردن پستان

برای برجسته کردن پستان دو نوع پروتز وجود دارد که بیشترین استفاده را برای این کار دارد. پروتز سالین و پروتز سیلیکون.

پروتز سالین: این پروتز از پوشش سیلیکونی تشکیل شده که داخل آن با آب نمک استریل (سالین) پر شده, این ماده به فرم دهی و محکم کردن سینه ها کمک می کند.

اگر پوشش سیلیکونی سوراخ شود, سالین از آن به بیرون می زند و اندازه پروتز کوچکتر می شود. البته ترشح ماده سالین به بیرون مشکلی برای پستان های شما ایجاد نمی کند چون این ماده جذب بدن تان می شود و بعد از طریق بدن دفع می گردد.

پروتز سالین در آمریکا بیشتر از هر جای دیگری استفاده می شود. در سایر کشور ها پروتز سیلیکون پرطرفدار است.

پروتز سیلیکون: این پروتز هم دارای پوشش سیلیکونی است و در داخل آن ژل الاستیک وجود دارد. علت محبوبیت این پروتز نسبت به پروتز سالین این است که به ساختار طبیعی پستان خیلی شبیه است.

اگر پوشش سیلیکونی این پورتز هم سوراخ شود, ممکن است سه حالت پیش بیاید. یا ژل به بیرون از پوسته پروتز می آید. یا در داخل پوسته پروتز می ماند و یا اینکه به ساختار پستان نفوذ می کند. هنگام سوراخ شدن احتمال اینکه پروتز سالم بماند بیشتر است.

ژل پروتز سیلیکون حافظه دار است (Memory Gel) و تکه های ژل از هم جدا نمی شوند. این ژل ها آسیبی به پوسته پستان نمی آورند و در بیشتر اوقات ژل داخل مخزن پروتز می ماند و از آن خارج نمی شود.

انواع پروتز برجسته کردن پستان

جراحی برجسته کردن پستان با پروتز

در اکثر اوقات جراحی برجسته کردن پستان با پروتز را با بیهوشی عمومی انجام می دهند ولی احتمال دارد برخی از جراح ها بنا به تشخیص و مهارت خودشان از بی حسی موضعی هم استفاده کنند.

بعد از بیهوشی, جراح برشی در ناحیه مورد نظر می دهد. البته نحوه برش به اندازه پروتز, نوع آن و شرایط جسمانی شما بستگی دارد. پزشک با تشخیص خودش بهترین محل را برای برش انتخاب می کند. ممکن است محل برش در زیر بغل, چین زیر پستان و یا هاله اطراف نوک پستان باشد.

پزشک جراح برای اینکه بتواند پروتز را وارد پستان کند, فضای مناسبی را برای آن در پشت عضلات سینه یا جلوی آن و یا در زیر ساختار پستان، ایجاد می کند.

ممکن است بنا بر تشخیص پزشک جراح, پروتز قبل از اینکه در زیر بافت پستان قرار بگیرید پر شود یا اینکه مرحله پر شدن به بعد از جاگذاری پروتز محول شود.

بعد از اینکه پروتز در بافت زیر پستان جاگذاری شد با کمک یک لوله باریک, ترکیب سالین یا ژل الاستیک رو به داخل پروتز تزریق می کنند. مقدار تزریق هم بستگی به حجم پروتز و شرایط سینه بیمار دارد. بعد از همه این کارها جراح محل برش داده شده را بخیه می زند.

شکل پروتزهای پستان با یکدیگر متفاوت هستند که پیش از عمل باید نوع پروتز مثلا اشکی یا گرد و غیره, و همچنین سایز آن را با مشورت پزشک تان مشخص کنید. پروتز مناسب کاملا با رضایت بیمار و تشخیص جراح انتخاب می شود و بعد با خط کشی های در روی سینه برای عمل آماده می شود.

نکته مهم: بعد از سه ماه از عمل, در اطراف پروتز کار گذاشته شده, کپسولی ایجاد می شود که این کپسول توسط پزشک برداشته می شود و کاملا از بدن و پستان حذف می شود. این کپسول فضای مطمئنی را برای پروتز به وجود می آورد.

 

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای تماس کلیک کنید!