لیفت صورت

 

لیفت صورت: کاهش ورم و یا چین‌ و چروک های پوست صورت با لیفت

لیفت صورت یک عمل جراحی زیبایی است که ظاهر جوان تری به چهره شما می دهد. این عمل زیبایی می‌ تواند باعث کاهش ورم و یا چین‌ و چروک های پوست روی گونه‌ ها و فک و سایر اجزای صورت شما شود. در کل تغییراتی که بر اثر بالا رفتن سن در چهره تان ایجاد می شود را برطرف می کند.

لیفت صورت چیست؟

لیفت صورت چیست؟

لیفت صورت یک عمل جراحی زیبایی است که ظاهر جوان تری به چهره شما می دهد. این عمل زیبایی می‌ تواند باعث کاهش ورم و یا چین‌ و چروک های پوست روی گونه‌ ها و فک و سایر اجزای صورت شما شود. در کل تغییراتی که بر اثر بالا رفتن سن در چهره تان ایجاد می شود را برطرف می کند.

عمل لیفت صورت که معمولا بر صورت افراد ۴۰ تا ۶۰ ساله انجام می شود، با کشیدن پوست صورت می تواند پنج تا ده سال چهره تان را جوان تر کند. لیفت صورت با حذف چربی زائد، سفت کردن عضله های پایینی صورت و ایجاد کشش در پوست صورت و گردن، چین و چروک های پوست را نیز به حداقل می رساند. معمولا این عمل را در کنار سایر عمل های زیبایی مثل لیفت گردن، لیفت ابرو و پیشانی و بلفاروپلاستی یا جراحی پلک به صورت یکجا انجام می دهند. نتیجه عمل وابسته به سن بیمار، جنس پوست اش، مقدار کشش پوست و عضله های زیر پوست است.

کسانی که چین و چروک زیادی بر روی پوست دارند و پوست شان به مرحله شل شدگی و افتادگی رسیده، با لیفت صورت می توانند این افتادگی ها را درمان کنند. ولی باید بدانید که لیفت صورت نمی تواند چربی ها زائد اطراف چشم، یا چین های اطراف دهان را از بین برد.

 

لیفت صورت با جراحی

روش های زیادی برای جراحی لیفت صورت وجود دارد که هر کدام از این روشها با توجه به میزان و ناحیه برش و امکان نفوذ به لایه های گوناگون صورت با یکدیگر متفاوت هستند و میزان موفقیت هر یک از این روشها، منوط به سن بیمار و میزان پیری و شل شدگی بافت های صورت وی است. معمولا برای لیفت صورت، برش هایی را در قسمت های جلو و پشت گوش انجام می دهند، که مقدار این برش ها بستگی به معاینه صورت بیمار و نظم پزشک جراح دارد. تمام تلاش روش های امروزی بر این است که تا می توانند مقدار برش ها را کاهش دهند تا عوارض بعد از عمل، مثل خراب شدن ناحیه رویش مو، زخم و عوض شدن رنگ پوست، که بر اثر این برش ها ایجاد می شود نیز به حداقل برسد.

لیفت صورت با جراحی می تواند مسائل ایجاد شده بر اثر پیری مثل چین خط خنده یا نازولبیال، چین های قسمت مرز بین صورت و گردن و شکل گردن را اصلاح و ترمیم کرده و صورت فرد را جوان تر و شاداب تر کند. برای اینکه نتیجه بهتری از عمل جراحی گرفته شود، بهتر است جراح روش مناسبی را انتخاب کند تا عوارضی مثل زخم و تخریب ناحیه رویش مو پیش نیاید.

لیفت صورت با دستگاه

لیفت صورت با دستگاه

اصلی ترین تکنیک های لیفت صورت غیرجراحی که نیازی به بیهوشی و چاقوی جراحی ندارند معمولا با دستگاه انجام می شود. این روش های لیفت صورت با دستگاه معمولا شامل لیفت صورت به روش RF و لیفت صورت به روش هایفوتراپی است.

لیفت صورت به روش RF: لیفت صورت با دستگاه RF اینگونه است که در لایه های میانی و تحتانی پوست با امواج رادیوفرکانسی حرارت تولید می کند. ناحیه خارجی پوست را لایه اپیدرم و ناحیه داخلی پوست را درم می گویند، این عمل بیشتر بر روی لایه درم پوست متمرکز است و باعث تاثیر بر روی سلول های کلاژن ساز این ناحیه می شود و با این کار جوان سازی پوست را انجام می دهد. لیفت صورت به روش RF دارای سه نوع، تک قطبی، چند قطبی و الکترودهایی با کارتریج های متعدد است.

باید به این مورد اشاره کنیم که لیزر نمی تواند این کار را بر روی پوست انجام دهد. لیزر به لایه خارجی پوست، اپیدرم، آسیب های جدی وارد می کند تا به لایه درم پوست نفوذ کند. ولی امواج ساطع شده توسط رادیوفرکانسی RF بدون اینکه صدمه ای به لایه خارجی وارد کنند، کلاژن سازی لایه داخلی را فعال می کند. همچنین RF با ساختن فیبرهای کلاژن و تجمیع پوست تاثیر زودتری برای روی ترمیم سلول های کلاژن می گذارد، به صورتی که بعد از دو ماه تا شش ماه بعد از عمل تمامی نتایج لیفت صورت بر روی پوست صورت ظاهر می شود.

نتایجی که در اثر لیفت صورت به روش RF ظاهر می شود عبارت است از: جوان سازی، کلاژن سازی، سفت شدن و شفاف شدن پوست، از بین رفتن اثر زخم ها و بریدگی ها و آکنه، بسته شدن منفذهای باز پوست. همینطور این عمل سلولیت و چربی های جمع شده در پوست را نیز از بین می برد. تنها عیبی که این روش دارد آن است که برای خانم هایی که در دوران باردار و شیرده هستند و کسانی که در اندام شان پلاتین یا ضربان ساز دارند، ضرر دارد. پروسه درمان با این روش نیز در هر جلسه 15 دقیقه طول می کشد. تعداد جلسات را باید پزشک با توجه به شرایط بیمار مشخص کند.

لیفت صورت به روش هایفوتراپی: لیفت صورت با این روش به اینگونه است که از امواج صوتی اولتراسوند برای تاثیرگذاری بر پوست صورت استفاده می شود. نتیجه این روش نیز بعد از دو ماه تا شش ماه بعد از عمل ظاهر شده و پوست ناحیه های صورت سفت تر می شود. البته در زمانی که لیفت صورت با این روش انجام می شود فرد می تواند سفت شدن پوست اش را احساس کند.

این روش باعث می شود، لایه پوست جمع تر شده و پایداری و الاستیسیته پوست با تولید کلاژن در لایه های گوناگون پوست بیشتر شود و جوان سازی بر روی صورت اتفاق بیفتد. در نظر داشته باشید که روش هایفوگرافی جهت رفع شل شدگی ها و افتادگی‌های پوست متوسط و خفیف استفاده می شود، همچنین به صورت ترکیبی در کنار سایر روش های زیبایی مانند تزریق چربی به کار گرفته می شود.

کسانی که دیابت، صرع دارند و خانم هایی که دوران بارداری را سپری می کنند و کسانی که پروتز فلزی در اندام شان دارند و یا اسکار باز و اکنه دارند، کاندیدای خوبی برای لیفت صورت به روش هایفوتراپی نیستند. مدت زمان درمان به این روش یک جلسه 45 دقیقه ای است. این روش نیز می تواند بر روی لایه داخلی پوست نفوذ کند بدون اینکه صدمه ای به لایه خارجی پوست وارد کند و نتیجه آن در برطرف کردن مشکلات پوست صورت بسیار بازر و چشمگیر است.

با این روش می توانید علاوه بر لیفت صورت، گردن، غبغب به جز ناحیه غده‌ تیروئید، افتادگی پلک‌ ها و بالا کشیدن عضله‌ پیشانی را نیز درمان و اصلاح کنید. این روش نیز لایه پوست را جمع تر کرده و پایداری بیشتری دارد و برگشت پذیر نیست ولی بعد از دو سال احتمال اینکه اثرش از بین برود وجود دارد که در این صورت می توان دوباره عمل را تکرار کرد.

 

بهترین جراح لیفت صورت

بهترین جراح لیفت صورت کسی است که بتواند تعریف روشنی از لیفت صورت به بیمار و متقاضی ارائه دهد. پزشک باید به صورت دقیق بیان کند که منظور از لیفت صورت کدام اجزای صورت است. مثلا لیفت صورت شامل لیفت ابرو نمی شود و خودش عملی جداگانه دارد. پلک نیز با عمل لیفت صورت اصلاح نمی شوند و نمی توان با لیفت صورت آن را نیز انجام داد بلکه باید به صورت مجزا انجام شود. این ها نمونه هایی هستند که بهترین جراح لیفت صورت باید به متقاضی خود توضیح دهد و حد انتظارات او را از لیفت صورت معقول و واقعی نماید.

معمولا روند جوان سازی پوست شامل موارد، لیفت صورت، لیفت ابروی اندوسکوپیک، بلفاروپلاستی فوقانی و تحتانی است که هر کدام روش درمانی مجزایی دارند و پزشک جراح باید درباره آنها به بیمار توضیح دهد.

جراح باید درباره مدت ماندگاری لیفت صورت نیز به بیمار اطلاعاتی بدهد و وی را از نتایج عمل آگاه کند. در حالت عادی لیفت صورت هفت تا ده سال پایدار است و در این مدت اگر دوباره انجام شود، ممکن است بهبودی آن زیادتر باشد. اکثر کسانی که لیفت صورت را برای بار اول انجام داده اند برای بار دوم برای عمل مراجعه نکرده اند.

پزشک جراح باید به متقاضی بگوید که چه چیزهایی باعث از بین رفتن دوام لیفت صورت می شود. مثلا کشیدن سیگار، ایستادن بیش از حد در نور مستقیم خورشید، بیشتر شدن غیرنرمال وزن بدن و مولفه های ژنتیکی از آن جمله هستند. پزشک همچنین باید درباره زخم ها و برش های که بر روی صورت بیمار انجام خواهد داد به وی هشدار دهد و سعی کند تعداد برش ها کمتر بوده و حدالمقدور برش ها در ناحیه هایی باشند که کمتر در معرض دید عموم هستند.

بهترین جراح لیفت صورت

عوارض لیفت صورت

عمل لیفت صورت نیز با عوارضی همراه است که برخی از آنها با رعایت مراقبت های بعد از عمل بهبود می یابند. اصلی ترین عارضه بعد از عمل لیفت صورت مربوط به داروهای بیهوشی است. کسانی که نسبت به این داروها حساسیت و واکنش منفی دارند باید قبل از عمل در این مورد با جراح صحبت کنند و راهکارهای بهتری برای بیهوشی برای آنها گرفته شود.

یکی دیگر از عوارض لیفت صورت، هماتوم (جمع شدن خون در زیر پوست) است که بیشتر در کسانی که سیگار می کشند و یا کسانی که دارای فشار خون بالا هستند ایجاد می شود. ممکن است بر اثر تهوع نیز خون در زیر پوست جمع شود.

یکی دیگر از عوراض ریختن موها در نتیجه کم شدن خون رسانی به فولیکول های مو است، اما این مورد جای نگرانی ندارد و بعد از گذشت زمانی موها مجددا رشد خود را از سر می گیرند.

 

هزینه لیفت صورت

عواملی زیادی بر روی هزینه لیفت صورت تاثیرگذار هستند، به همین خاطر تخمین دقیق هزینه آن کار سختی است. بهترین کار این است که درباره موارد زیر قبل از عمل با پزشک تان در پرگل صحبت کنید و درباره هزینه لیفت صورت اطلاعاتی کافی به دست بیاورید و بهترین انتخاب و تصمیم را برای جوان سازی پوست صورت خود بگیرید.

  • انتخاب نوع عمل و روش لیفت صورت
  • نوع ژل های مورداستفاده
  • میزان ناحیه هایی از صورت که نیاز به عمل دارند
  • نوع و تعداد نخ مصرفی
  • تعداد جلسه های درمانی برای لیفت صورت با دستگاه و با جراحی
  • دستمزد پزشک جراح
  • و غیره.

 

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای تماس کلیک کنید!