جوانسازی با هایفوتراپی

هایفوتراپی یک روش جوان سازی پوست است, در پرگل که ارائه دهنده خدمات هایفوتراپی است در مورد هزینه ها و عوارض آن نوشته ایم. آیا شما هایفو انجام دادید؟

بسیاری از افراد با افزایش سن نگران چین و چروک هایی روی پوست شان هستند, باید بگوییم که روش های زیادی برای برطرف کردن چین و چروک پوست مثل لایه برداری شیمیایی, میکرودرم, لیزر و غیره وجود دارد. ولی بهترین و موثرترین روش, هایفوتراپی است.

روش هایفوتراپی برای اولین بار در سال 2008 بر روی پوست اجرا شد و یک سال بعد به تایید سازمان غذا و دارو رسید. از آن زمان به بعد تبدیل به یک روش کاملا موثر برای برداشتن چین و چروک پوست شد.

جوان سازی با هایفوتراپی

 

هایفوتراپی چیست؟

هایفو (HIFU) مخفف واژه های High-intensity focused ultrasound است که به معنی امواج متمرکز ماورای صوت با شدت بالا است.

هایفوتراپی با استفاده از موج ها و فرکانس های مافوق صوت به لایه های عمیق پوست نفوذ می کند و با تمرکز بر روی آن ناحیه باعث جوانسازی پوست شما می شود. این روش درمانی جوانسازی, پوست شما را سفت تر می کند و تمامی چین و چروک های ناشی از کهولت سن را برطرف می کند.

هایفوتراپی یک روش جوان سازی پوست هست ما در پرگل در مورد هزینه های آن و عوارض آن نوشته ایم البته نظر کسانی که هایفوتراپی انجام دادند هم مهم است. پرگل ارائه دهنده خدمات هایفوتراپی

این روش جوانسازی هیچ زخمی را بعد از درمان به جا نمی گذارد و چسن و چروک های صورت, گردن, بازوها, چشم و خط فک را کاملا فرم می دهد.

به تازگی نظرسنجی 3 الی 6 ماهه بین بیماران 30 ساله منتشر شده و در آن از بیمارها درباره اثرات جانبی و رضایت مندی آنها از نحوه درمان پرسش هایی مطرح شده است, همه این بیماران نسبت به نحوه درمان رضایت داشته اند و عوارض جانبی خاصی را بیان نکرده اند.

 

موارد استفاده از هایفوتراپی

 • لیفت (بالا کشیدن) ابروها
 • برطرف کردن افتادگی پلک ها
 • برطرف کردن چین و چروک های اطراف چشم
 • برطرف کردن سیاهی و تیرگی دور چشم
 • لیفت گونه
 • لیفت چانه
 • لیفت گردن
 • لیفت صورت
 • لیفت پیشانی
 • برطرف کردن خط خنده
 • برطرف کردن خط اخم
 • برطرف کردن غبغب
 • برطرف کردن منفذهای باز پوست
 • زاویه دار کردن فک

 

بهترین دستگاه هایفوتراپی و نحوه کار با آن

بهترین دستگاه هایفوتراپی ساخت کشور کره جنوبی است که با نام دابلو شناخته می شود. این دستگاه امواج بالای صوت را به وسیله پروپ های ویژه به ناحیه های زیرین پوست می فرستد و گرمایی که در آن ناحیه ها ایجاد می کند باعث تولید کلاژن در پوست می شود و پوست را جوان می کند.

نحوه کار دستگاه دابلو هم به این صورت است که اگر موج های این دستگاه در وضعیت معمولی با لایه بیرونی پوست تماس داشته باشد می تواند عوارض پوستی شدیدی را باعث شود. اما اگر میزان نفوذ این موج ها در اندازه 1.5 الی 4.5 میلی متر باشد و با گرمایی تقریبی 65 ال 75 به ناحیه چین و چروک شده نفوذ کند, باعث تولید کلاژن در آن ناحیه می شود و پوست را جوان می کند.

البته باید در نظر داشت که تنظیم درجه های این دستگاه به سن و میزان چین و چروک های پوست بستگی دارد. هر سن و چین و چروکی نیاز به درجه ویژه ای دارد که باید روی آن به درستی تنظیم شود.

با سپری کردن مدت درمان سه الی شش ماهه, هر بیماری با هر رده سنی شاهد نتیجه دلخواه خواهد بود.

بعد از اینکه دستگاه دابلو ساخته شد, کارهایی تحقیقاتی بر روی آن شروع شد و این دستگاه را روی بیمارهای مختلفی آزمایش کردند.

برای تست این دستگاه افراد 35 الی 75 ساله را انتخاب کردند و موج های 4 الی 7 مگا هرتز را روی ناحیه های چین و چروک شده و شل شده پوست آنها تاباندند. نواحی مورد نظر شامل پیشانی, گودی چشم ها, بالا بردن ابروها و سایر بخش های بدن به جز بینی بود.

بعد از درمان سه الی شش ماهه بسیاری از بیماران تحت آزمایش از عملکرد این دستگاه و نتیجه آن رضایت کامل داشتند و شاهد جوانسازی و زیبایی ناحیه مورد نظر بدون هیچ درد و عارضه ای بودند.

 

چگونه هایفوتراپی (دابلو) به عمق پوست نفوذ می کند و هیچ زخم یا قرمزی به جا نمی گذارد

از مزایای مهم هایفوتراپی این است که این روش درمانی هیچگونه زخم یا قرمزی روی پوست به جا نمی گذارد. اثرات هایفوتراپی خودش را در لایه های زیرین پوست نشان می دهد. موج های دستگاه دابلو نفوذ درونی تری دارند و به همین دلیل سطوح بیرونی پوست هیچ عارضه ای را وارد نمی کند.

بنابراین موج های دستگاه دابلو از سطح پوست رد می شود و به سطح درونی پوست می رسد. در سطح درونی هم موج ها با هم ترکیب می شوند و تاثیرگذاری زیادی را به جا می گذارد و تمامی چین و چروک ها و شل شدگی های پوست را ترمیم می کند.

پس سطوح درونی با گرمای 70 درجه سانتی گراد ترمیم می شوند و جوانسازی پوست نتیجه این واکشن های درونی پوست است.

 

ماندگاری و عوارض هایفوتراپی

درباره عوارض هایفوتراپی هیچ گزارشی بیان نشده, این روش درمانی هیچ دردی با خود ندارد. البته ممکن است گرمای اندکی را بر روی پوست احساس کنید که اصلا چیز مهمی نیست و عارضه ای ندارد.

با این توصیفات هایفوتراپی در مدت زمان بهبودی هیچ زخم یا قرمزی را روی پوست به جا نمی گذارد و آسیبی به پوست نمی رساند.

درباره ماندگاری هایفوتراپی هم می توانیم بگوییم که براساس تحقیق های انجام شده, هایفوتراپی تا دو سال ماندگار است و بعد از این مدت باید دوباره عمل را تکرار کنید. البته تشخیص اینکه نیاز به درمان دوباره دارید به عهده پزشک متخصص شماست.

هایفوتراپی می تواند با هر پوستی هماهنگ شود. این روش زیبایی, پوست شما را به اندازه 8 سال جوان تر می کند.

 

چه کسانی می توانند هایفوتراپی کنند

همه افراد با هر سنی که دارند می توانند از هایفوتراپی استفاده کنند. این روش درمانی هیچ محدودیت سنی ندارد.

ولی بیشتر کسانی که از این روش استفاده می کنند, پوست شان به خاطر بالا رفتن سن دچار شل شدگی یا چین و چروک شده است. به همین دلیل افراد مورد نظر برای این درمان را افراد 30 سال به بالا تشکیل می دهند.

کسانی که می خواهند وزن شان را کم کنند ولی از شل شدگی پوست شان بر اثر کاهش وزن می ترسند نیز می توانند از هایفوتراپی بهره مند شوند و با کاهش وزن هیچ گونه شل شدگی نداشته باشند.

روش هایفوتراپی در ایران با استفاده از دستگاه دابلو انجام می شود. این دستگاه سلول های پوست شما را مجبور به ساخت کلاژن می کند و آخر سر پوستی صاف و بدن چین و چروک تحویل شما می دهد. به همین دلیل افرادی که لاغری موضعی می کنند هم به راحتی می توانند از این روش استفاده کنند.

 

چه کسانی نمی توانند هایفوتراپی کنند

درباره افرادی که نمی توانند از این روش استفاده کنند قضیه کمی متفاوت است. آن هم به خاطر امواج مافوق صوتی است که در این روش استفاده می شود. این امواج می تواند عوارضی را با خود داشته باشد. به همین دلیل افراد زیر بهتر است از این روش استفاده نکنند.

 • کسانی که به بیماری دیابت مبتلا هستند.
 • کسانی که بیماری صرع دارند.
 • زنان باردار
 • کسانی که در بدن شان پروتز فلزی دارند.

ولی نکته امیدوار کننده این است که این روش درمانی هیچ آسیب جدی به افراد نمی زند. نتیجه آن هم در از بین بردن چین و چروک ها و رفع شل شدگی های پوست برای همه رده های سنی شگفت آور است.

من هایفوتراپی انجام دادممزیت این روش نسبت به سایر روش ها آن است که هایفوتراپی هیچ درد و عارضه ای را به همراه ندارد و در زمان سه الی شش ماه می توان نتیجه نهایی آن را روی پوست به روشنی احساس کرد.

 

هزینه هایفوتراپی چقدر است؟

قیمت و هزینه هایفوتراپی به محلی که تحت درمان قرار می گیرد و تعداد جلسه های درمانی بستگی دارد و هر چقدر ناحیه تحت عمل بیشتر باشد نیاز به تعداد جلسه بیشتر برای نتیجه گرفتن از عمل است. با بیشتر شدن هر جلسه درمانی هم هزینه هایفوتراپی افزایش می یابد.

در نظر داشته باشید که این روش درمانی هم مانند سایر درمان های زیبایی مشمول بیمه نمی شود و بیمه هیچ مبلغی را برای این نوع درمان پرداخت نمی کند.

اما این را هم در نظر بگیرید که هایفوتراپی بهترین روش درمانی چین و چروک پوست و شل شدگی آن است. با این روش به آسانی و در کمترین زمان می توانید چین و چرک ها و شل شدگی های ناحیه های گردن, چانه, صورت, گونه, غبغب و غیره را برطرف کنید.

Summary
Review Date
Reviewed Item
هایفوتراپی - بررسی هزینه جوان سازی پوست با هایفوتراپی و عوارض آن
Author Rating
31star1star1stargraygray
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای تماس کلیک کنید!