خط خنده – برداشتن خط خنده یا خط لبخند با تزریق ژل

برداشتن خط خنده یا خط لبخند با تزریق ژل امکان پذیر است اما خط خنده چیست؟ خط خنده یا چين نازولبيال، یک ناحیه طبیعی در صورت افراد است که به هیچ عنوان یک نقص یا یک مشکل به حساب نمی آید.

خط خنده دو خط معین در دو طرف دهان است که از پره های بینی آغاز و تا گوشه های دهان کشیده می شود و موقع خندیدن بر روی صورت ظاهر می شود.

با گذشت زمان و بالا رفتن سن، خط های دیگری در کنار این خطوط نمایان می شود که در پزشکی به آنها خط خنده یا خط لبخند می گویند. در برخی افراد هم در کناره های دهان، خطوطی ظاهر می شود که از گوشه دهان تا چانه کشیده می شوند و به آنها خطوط ماریونت می گویند.

از بین بردن خط خنده با تزریق ژل

از بین بردن خط خنده با تزریق ژل

خط خنده با تزریق ژل مستقیم درمان پذیر و کاملا از بین می رود. فیلرها و ژل های مختلفی برای از بین بردن خط خنده استفاده می شود که می توان به فیلرهای دائمی، نیمه دائمی و غیردائمی اشاره کرد.

البته فیلری که مورد کاربرد زیادی دارد، فیلر غیردائمی است، چون اثر آن گذراست و می توان به آسانی آن را برداشت.

در صورتی که فیلر دائمی را باید با عمل جراحی برداشت. وقتی ژل در زیر پوست تزریق می شود، حجم پوست زیاد شده و باعث پر شدن درون پوست می شود و این کار به صاف شدن خط خنده یا خط لبخند کمک می کند.

از بین بردن خط خنده با تزریق ژل در مطب و نیم ساعته انجام می شود. اول، با کرم یا با موادی دیگر، محل را بی حسی موضعی می کنند و بعد تزریق ژل به صورت محدود در دو طرف صورت انجام می شود. بعد از تزریق ژل می توانید از مطب مرخص شوید و نیازی به هیچ پانسمانی نیست و دوره نقاهتی هم نخواهید داشت.

رسیدن به نتایج کامل کمی نیاز به زمان دارد، چون ژل بعد از درمان، دچار جمع شدگی شده و بعد صاف و بعد خودش را در محل موردنظر جا می دهد. معمولا ۶ تا ۱۲ ماه برای ظاهر شدن تاثیرات تزریق ژل غیردائمی فرصت نیاز است. با گذشت زمان بدن تان ژل تزریق شده را کاملا جذب می کند و خطوط لبخند شما دوباره برمی گردند که نیاز به درمان دوباره دارید. بسیاری از افراد تزریق ژل در خط خنده را برای حفظ جوانی خود در برنامه زندگی شان قرار می دهند.

 

پروتز اصلاح لبخند چیست؟

اصلاح لبخند و اطلاح طرح خنده که یک عمل زیبایی است را می توانید از طریق جراحی پروتز انجام دهید. با پروتز اصلاح لبخند، عمق خط خنده شما کمتر شده و صورتی جوان تر و زیباتر خواهید داشت.

توجه داشته باشید که جایگذاری پروتز اصلاح لبخند کمی به نظر مصنوعی می آید و ممکن است برجستگی هایی که با این روش ایجاد می شود غیرنرمال باشند. همچنین این روش اصلاح لبخند، نیاز به برش هایی بر روی صورت دارد و ممکن است درد نیز داشته باشد. پروتز می تواند صورت تان را برجسته و اصلاح نسبی به آن بدهد و توانایی اینکه شکل خاصی در صورت ایجاد کند، را ندارد. در موقع عمل، باید مراقبت های لازم برای پیشگیری از حجم یافتن بیش از اندازه و ایجاد حالت مواج و ناصاف انجام شود.

پروتزهای اصلاح لبخند با ژل های تزریق شده فرق دارند. در پورتز نیاز به جراحی دارید تا این پروتزها در محل موردنظر خودشان جا گذاشته شوند. اگر این عمل پروتز به خوبی و با دست یک پزشک متخصص زیبایی انجام شود، هم خطوط خنده شما از بین خواهد رفت و هم گونه های شما به شکل زیبایی در خواهند آمد.

بهتر است یک هفته پیش از پروتز از داروهایی که باعث انعقاد خون می شوند مانند آسپرین، استفاده نکنید. چون این داروها می توانند باعث خونمردگی و خونریزی در ناحیه پروتز شوند.

برای پروتز اصلاح لبخند نیازی به بیهوشی نیست، اما برای کم کردن درد احتمالی، یک بی حسی موضعی به محل عمل تزریق می شود. عمل پروتز در یک جلسه و سریع انجام می شود. در صورتی که می خواهید صورتی خوشگل و زیبا داشته باشد، عمل پروتز می تواند قسمت فوقانی خط خنده شما را صاف کند و اندازه بهتری به صورت تان بدهد.

خط خنده - برداشتن خط خنده یا خط لبخند با تزریق ژل
درمان قطعی خط خنده

برداشتن مستقیم خط خنده

برداشتن مستقیم خط خنده یکی از روش های جراحی از بین بردن خط خنده است. در صورتی که خط خنده شما بسیار شدید است، عمل برداشتن مستقیم خط خنده، مناسب ترین گزینه برای درمان و اصلاح خط خنده تان است. با این روش می توان خط خنده را به طور کلی از صورت برداشت و محل های زخم را بخیه زد.

عمل جراحی برداشتن مستقیم خط خنده می تواند خط خنده و به خصوص شکل معکوس آن را که در مردان بسیار دیده می شود را کاملا اصلاح کند. معمولا جراحی یک ساعته انجام می شود و در بسیاری از موارد بیمار بعد از عمل می تواند ترخیص شود مگر اینکه پزشک نیاز به مراقبت بیشتری را توصیه کند. این عمل نیز با بی حسی موضعی انجام می شود و معمولا در کنار آن، دارو خواب آور نیز به بیمار داده می شود.

در این روش، مدت بهبودی تقریبا یک هفته طول می کشد و بعد از این مدت بیمار می تواند به کارهای روزمره اش برسد. البته فعالیت های شدید فیزیکی نیز بعد از سه هفته مجاز است و در این مدت بیمار نباید کارهای سنگین انجام دهد. این عمل فقط یکبار انجام می شود و دوام آن همیشگی است. تنهاترین عارضه احتمال آن مربوط به ماندن جای زخم در ناحیه خط خنده است که اگر جراح باتجربه این عمل را انجام دهد، این عارضه نیز وجود نخواهد داشت.

 

لیفت خط خنده

در صورتی که صورت شما افتاده تر شده و خط خنده شما نیز تشدید شده، با عمل لیفت خط خنده، می توانید ناحیه دهان تا بینی و گونه ها را بکشید و همه این افتادگی ها و خط خنده را از بین ببرید. با کشیدن پوست صورت می توانید پنج تا ده سال چهره تان را جوان تر کند. لیفت صورت با حذف چربی زائد، سفت کردن عضله های پایینی صورت و ایجاد کشش در پوست صورت و گردن، چین و چروک های پوست و خط خنده را نیز به حداقل می رساند.

یکی از روش های لیفت صورت که برای اصلاح خط خنده کاربرد بسیاری دارد، استفاده از لیفت خط خنده با نخ است. لیفت خط خنده با نخ ماندگاری زیادی دارد و برای کسانی که تمایلی به انجام عمل های جراحی ندارند، مناسب تر است. در این روش شما می توانید افتادگی ها و چین و چروک های صورت و خط خنده را از بین ببرید و طرح لبخند خود را اصلاح کنید. امروزه با گسترش تکنولوژی، نخ های لیفت مرغوب تر شده و استفاده از آنها برای لیفت خط خنده و کم کردن عمق چین نازولبیال مورد تایید بهداشت جهانی است.

درصد زیادی از کسانی که خطوط خنده و بافت های نواحی گونه و اطراف خطوط طبیعی نازولبيال آنها دچار مشکل شده می توانند با لیفت خنده با نخ آنها را اصلاح کنند و بافت های تحلیل رفته صورت بر اثر افزایش سن را با تزریق ژل بعد از قرار دادن نخ ترمیم کنند. یکی از نخ هایی که برای این منظور استفاده زیادی دارد و بی خطر و کمترین عوارض را نسبت به بقیه نخ ها دارد، نخ سیلوئت است.

این عمل در کلینیک یا مطب با بیحسی موضعی انجام می شود و زمان بهبودی آن نیز با از بین رفتن التهاب و کبودی دو تا سه روز طول می کشد. بعد از لیفت صورت خط خنده می توانید به زندگی روزمره تان بپردازید و مطمئن باشید که دوام لیفت خط خنده با نخ تا یک و سال و نیم با شما خواهد ماند. یکی از برتری های لیفت خط خنده با نخ در آن است که افراد جوان و کسانی که به صورت ژنتیکی چین های زیادی در صورت شان دارند، نیز می توانند از آن استفاده کنند و اثرات آن را بر روی جوان سازی صورت خود مشاهده کنند. این افراد بعد از لیفت خط خنده در پرگل نیازی به تزریق ژل یا چربی در صورت خود ندارند و این عمل به تنهایی برای اصلاح چین و چروک های خط خنده آنها کافی است.

لیفت خط خنده

درمان قطعی خط خنده

برای درمان قطعی خط خنده دو نوع درمان وجود دارد. یکی از آنها استفاده از روش های حذف خط خنده با عمل جراحی است و دیگری استفاده از روش هایی که به صورت تجربی می توانند عمق خط نازولبیال و خط خنده را از بین ببرند.

روش های حذف خط خنده با عمل جراحی معمولا در اتاق عمل و با بیهوشی عمومی انجام می شود و نتایج خیلی خوبی نسبت به روش های غیرجراحی دارند. البته باید پیش از عمل برای این روش ها آماده شوید و تمامی موارد موردنیاز برای عمل را رعایت و آماده کنید. بعد از عمل نیز دوره بهبودی زیادتر نسبت به سایر عمل های زیبایی دارند و یک هفته تا ده روز باید استراحت کنید.

روش های جراحی خط خنده به صورت قطعی تمامی خطوط عمیق ایجاد شده بر روی صورت را درمان می کند و می توان در کنار آنها از سایر روش های جوان سازی صورت نیز استفاده کرد. همزمان با لیفت گونه و کشیدن عمق خط خنده می توانید جراحی پلک پایین را در ناحیه میانی صورت انجام دهید چون برای هر دو عمل یک خط برش نیاز است و اثرات آن در دراز مدت خیلی خوب است.

بقیه روش های جداگانه درمان قطعی خط خنده با جراحی شامل برش های ویژه در نواحی شقیقه پشت موها است که نمی گذارد خط برش داده شده دیده شود. برای کسانی که لیفت صورت یا چانه و گردن نیاز باشد برش لیفت در نواحی جلو و پشت گوش انجام می شود تا برای کشیدن خط خنده دسترسی لازم فراهم شود. انتخاب روش جراحی مناسب بستگی به سلیقه و نظر جراح و بیمار دارد و بعد از مشورت با پزشک و ارزیابی همه موارد زیبایی و زمان نقاهت و هزینه ها بر روی صورت بیمار انجام می شود.

روش های تجربی کم کردن خط خنده نیز، روش هایی برای درمان و پیشگیری از ایجاد خط خنده هستند که هنوز بر روی این روش ها تحقیق و مطالعه ادامه دارد. مثلا تزریق ماده رشد برای درمان خط خنده از سال ٢٠١٥ شروع شده و تا به حال توانسته نتایج خیلی خوبی در درمان قطعی خط خنده  از خود نشان دهد. همچنین در روش های تجربی، روی ورزش های خاص عضلانی تاکید می شود که می توانند خط خنده را درمان کنند ولی هنوز درباره درمان قطعی این ورزش های خاص مطلبی به صورت رسمی منتشر نشده است.

Summary
Review Date
Reviewed Item
خط خنده - برداشتن خط خنده یا خط لبخند با تزریق ژل
Author Rating
31star1star1stargraygray
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای تماس کلیک کنید!