لیپوماتیک – تازه ترین روش برای خارج کردن چربی های اضافی از بدن

لیپوماتیک (Lipomatic) تازه ترین روش برای خارج کردن چربی های اضافی از بدن است. نحوه کار لیپوماتیک به این صورت است که با کمک امواج اینفراسونیک و ارتعاش و ایجاد نوسان ثابت محوری باعث می شود تا سلول های چربی از محلی که به آن چسبیده اند جدا شده و بدون این که آسیبی به سلول های چربی وارد شود، به صورت سالم از زیر پوست با کمک ساکشن بیرون آورده می شوند.

این روش جدید آمیزه ای از برتری های روش های لیپوساکشن قدیمی و فراصوتی را به صورت یکجا در خود دارد.

لاغری با لیپوماتیک
لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک چیست؟

همان طور که بالا گفته شد لیپوماتیک (Lipomatic) تازه ترین روش برای خارج کردن چربی های اضافی از بدن است که نتایج خیلی بهتری نسبت به روش های رایج مانند لیپوساکشن و لیپولیزر دارد.

سیستم پنوماتیک لیپوماتیک با حالت میکروپمپاژی که به خود می گیرد، خارج شدن چربی های اضافی از بدن را تسریع می دهد.

پزشک متخصص نخست ناحیه ای را که قرار است از آنجا چربی های زائد بیرون آورده شوند را برش می دهد و بعد منفذهایی را برای وارد شدن دستگاه کانولا به ناحیه های موردنظر ایجاد می کند.

البته قبل از ایجاد این منفذها، بیمار توسط داروی بی حسی کاملا بیهوش می شود تا در حین عمل هیچ دردی را احساس نکند. در این روش دستگاه کانولا دارای حرکت های ارتعاشی است و این حرکت های نوسانی می توانند تمام نسج چربی جمع شده در زیر پوست را بشکنند تا عمل ساکشن و تخلیه به آسانی و سریع تر انجام شود.

 

عوارض لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک عوارض خاصی ندارد و تا به حال نیز عارضه مهمی برای این عمل تخلیه چربی گزارش نشده است. همان طور که در بالا گفتیم قبل از ایجاد منفذها برای ورود دستگاه کانولا به بیمار داروی بیهوشی داده می شود تا بیمار درد عمل را متوجه نشود.

اگر کسی نسبت به داروی بیهوشی و بی حسی حساسیت و واکنش منفی داشته باشد می تواند عوارضی را برای وی ایجاد کند که می توان از آنها جلوگیری کرد.

کسانی که از داروهای ضدانعقاد خون مثل وارفارین یا آسپرین استفاده می کنند، بعد از عمل ممکن است دچار خونریزی و کبودی شوند. بهتر است این افراد مدتی قبل از عمل لیپوماتیک از مصرف این داروها خودداری کنند.

اگر مصرف این داروها تا روز عمل ادامه داشته باشد احتمال مسموم شدن بیمار وجود دارد. چون داروهایی که در زمان جراحی به بیمار داده می شود با این داروها تداخل ایجاد می کنند و بیمار را به مشکل می اندازند. بهتر است قبل از شروع دوره جراحی در باره این داروها با پزشک خود صحبت کنید و زمان جراحی را تا از بین رفتن اثرات این داروها به تاخیر بیندازید.

بعد از جراحی ممکن است ناحیه عمل شده دچار عفونت شود. برای پیشگیری از آن باید کلینیک یا بیمارستان تمیزی را برای جراحی انتخاب کنید و دقت کنید که محل جراحی کاملا استریلیزه و ضدعفونی شده باشد.

این روش تخلیه چربی به هیچ وجه ریسک آمبولی ندارد و یا خیلی اندک است. این عارضه در صورت وجود با شیوه های جدید و مقدار چربی مجاز برای خارج کردن برطرف خواهد شد و جای هیچ نگرانی ندارد.

بهتر است کسانی که اضافه وزن زیادی دارند، جراحی را در چند جلسه انجام دهند. پس اگر وزن شما در حد متناسب و یا موضعی است نباید از این بابت نگران باشید و می توانید در پرگل در یک جلسه جراحی لیپوماتیک را انجام دهید.

هزینه و قیمت لیپوماتیک
هزینه و قیمت لیپوماتیک

چه کسانی می توانند لیپوماتیک کنند

پرسش بسیاری از متقاضیان لیپوماتیک از ما این است که آیا ما می توانیم این عمل را انجام دهیم؟ برای جواب به این پرسش در زیر فهرست کسانی که می توانند لیپوماتیک انجام دهند را می آوریم، شما با بررسی فهرست زیر ببینید آیا کاندیدای خوبی برای این عمل هستید یا نه.

 • کسانی که چاق نیستند و یا اینکه چربی های آنها در ناحیه پهلو و ران جمع شده می توانند لیپوماتیک کنند و اندامی متناسب تر داشته باشند.
 • کسانی که وزن شان ثابت است و نوسان وزن ندارند، می توانند لیپوماتیک کنند. اگر وزن شما مدتی است ثابت است حتی اگر چاق باشید، می توانید لیپوماتیک انجام دهید.
 • کسانی که چاقی موضعی دارند مثلا چربی ها در ناحیه شکم یا پهلو جمع شده اند و نمی توانند از دست آنها خلاص شوند.
 • کسانی که اضافه وزن به آنها اجازه ورزش کردن نمی دهد و رژیم غذایی های گوناگون نیز برای کم کردن وزن موثر نیستند.
 • کسانی که پس از لاغری همچنان چربی های اضافی در زیر شکم شان موجود است.

 

چه کسانی نمی توانند لیپوماتیک کنند

باید توجه کنید که همه افراد کاندیدای خوبی برای لیپوماتیک نیستند و نمی توانند این عمل را انجام دهند. در زیر فهرست این افراد را می آوریم.

 • کسانی که دچار چاقی مفرط هستند. لیپوماتیک روشی برای تخلیه چربی از ناحیه ای خاص از بدن است. اگر تمامی اندام های بدن دارای چاقی یکنواختی است، گزینه خوبی برای لیپوماتیک نیستند. در این حالت باید لیپوماتیک را در کل بدن انجام داد که افراط در اجرای این عمل می تواند بیمار را با مشکلاتی روبه رو کند.
 • کسانی که به بیماری هموفیلی مبتلا هستند. گزینه خوبی برای لیپوماتیک نیستند. حتی اگر از داروهای ضد انعقاد خون مصرف می کنید باید چند هفته قبل از عمل مصرف آنها را متوقف کنید.
 • کسانی که به بیماری های عفونی مبتلا هستند. گزینه خوبی برای لیپوماتیک نیستند.، چون سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف می شود. دیابت شدید، بیماریهای مزمن اتوایمیون مثل لوپوس پیشرفته از آن جمله اند.
 • کسانی که به بیماری قلبی مبتلا هستند و به لیدوکائین حساسیت دارند نیز نمی توانند لیپوماتیک کنند. دقت کنید که بیماران قلبی می توانند لیپوماتیک انجام دهند ولی نباید به داروهای بیهوشی حساسیت داشته باشند.
 • کسانی که فشار خون بالایی دارند نیز نمی توانند لیپوماتیک کنند.
قبل و بعد از لیپوماتیک

هزینه و قیمت لیپوماتیک

هزینه و قیمت لیپوماتیک به عوامل مختلفی وابسته است. در حالت کلی این هزینه توسط عوامل زیر مشخص می شود.

 • دستمزد پزشک و جراحی که این عمل را انجام می دهد.
 • هزینه کلینیک یا بیمارستان
 • هزینه تیم جراحی
 • میزان چربی اضافی و نواحی مورد عمل
 • هزینه بستری شدن در صورت تشخیص پزشک

 

نظر کسانی که لیپوماتیک انجام دادند

– من شش ماه پیش از زایمانم، شکم، پهلو و رانم را در تهران لیپوماتیک کردم و خیلی ازش راضی هستم. در دوران بارداری 28 کیلو اضافه وزن داشتم که اعتماد به نفسم را از بین برده بود. بعد عمل خیلی تغییر کردم.

– لیپوماتیک تکنولوژی نوین و بدون خطری است و به هیچ عنوان عوارض لیپوساکشن و سایر روشها را ندارد.

– بعد از جراحی ممکن است ناحیه عمل شده دچار عفونت شود. برای پیشگیری از آن باید کلینیک و بیمارستان تمیزی را برای جراحی انتخاب کنید.

– اگه اضافه وزن زیادی ندارید و فقط چربی موضعی است خیلی این روش خوب است. به هر حال مثل هر جراحی دیگری دوره نقاهت دارد و اینطور که می گویند فردای بعد از عمل می توانی بروی سر زندگی روزمره ات هم نیست اما خیلی هم سنگین نیست.

عمل لیپوماتیک به گونه ای است که باید از چند کلینیک مشاوره بگیرید، و بهترین کلینیک را برای خودتان انتخاب کنید. من سال پیش عمل کردم و از کلینیک های مختلف مشاوره گرفتم. از مشاوره می فهمید کدام کلینیک برای شما بهتر است.

Summary
Review Date
Reviewed Item
لیپوماتیک : تازه ترین روش برای خارج کردن چربی های اضافی از بدن
Author Rating
41star1star1star1stargray
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای تماس کلیک کنید!