لیپوساکشن شکم و پهلو

لیپوساکشن یک روش جراحی است که از مکش برای از بین بردن چربی نواحی خاص بدن مانند شکم، باسن، ران، بازوها و یا گردن استفاده می‌کند. در واقع لیپوساکشن این نواحی را شکل می‌ دهد.

لیپوساکشن با کمک مکش چربی ها را از بدن بیرون می آورد. در موقع لیپوساکشن لوله های نازک و کوچک با سر پهن (کانولا) به وسیله برش های کوچک وارد بدن شده و پزشک متخصص لوله را زیر پوست می چرخاند تا به ناحیه تجمع چربی ها برسد، بعد چربی های اضافی از طریق این لوله به بیرون هدایت می شوند.

لیپوساکشن چیست؟

 

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن یک روش جراحی است که از مکش برای از بین بردن چربی نواحی خاص بدن مانند شکم، باسن، ران، بازوها و یا گردن استفاده می‌کند. در واقع لیپوساکشن این نواحی را شکل می‌ دهد. نام‌ های دیگر مرتبط با لیپوساکشن شامل لیپوپلاستی و کانتورینگ است.

لیپوساکشن یا چربی کشی یک روش جراحی که از مکش برای از بین بردن چربی استفاده می شود!

روش لیپوساکشن

نکته مهم: لیپوساکشن معمولا به عنوان یک روش کاهش وزن کلی یا جایگزینی برای خود کاهش وزن در نظر گرفته نمی‌ شود. اگر اضافه‌ وزن دارید، وزن زیادتان را باید از طریق رژیم غذایی مناسب و ورزش و یا از طریق عمل جراحی بایپس معده کم کنید و نمی توانید متوسل به لیپوساکشن شوید.

اگر مقدار زیادی چربی در مکان‌های خاص دارید، ممکن است کاندیدای عمل لیپوساکشن باشید، اما باید بدانید که برای لیپوساکشن باید وزن تان متعادل و پوست تان سالم و انعطاف پذیر باشد.

لیپوساکشن چربی های اضافی شما را حذف خواهد کرد و قرار نیست شما را لاغرتر کند! سن در لیپوساکشن مهم نیست ولی دقت کنید که با بالا رفتن سن، انعطاف پذیری پوست هم کم می شود.

 

آیا لیپوساکشن برای من مناسب است؟

برای اینکه بدانید آیا لیپوساکشن برای شما مناسب است یا بد. باید قبل از عمل لیپوساکشن، در مورد جراحی خود با پزشک صحبت کنید. به پزشک بگویید که از جراحی خود چه انتظاری دارید. سابقه پزشکی خود را به صورت کامل در اختیار پزشک بگذارید.

بهتر است لیستی از شرایط پزشکی که داشته اید تهیه کنید و آن را به پزشک بدهید. به جراح در مورد هر نوع دارو، مکمل‌ ها و یا داروهای گیاهی که استفاده کرده یا می کنید بگویید.

مشکلات لیپوساکشن

جراح شما توصیه می‌ کند که حداقل دو هفته قبل از جراحی، داروهای ویژه ای مانند داروی رقیق کننده خون یا داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی را متوقف کنید.

اگر شما تنها نیاز به برداشتن مقدار کمی چربی دارید، جراحی ممکن است در مطب انجام شود. اما اگر مقدار زیادی از چربی باید برداشته شود و یا اگر قصد دارید اقدامات دیگری نیز در همان زمان انجام دهید، جراحی ممکن است در یک بیمارستان یا کلینیک تخصصی انجام شود و پس از آن یک شب در آنجا تحت مراقبت باشید.

در هر صورت، ترتیبی بدهید که کسی همراه شما باشد تا بعد از عمل شما را به خانه برساند. ​

قبل از عمل لیپوساکشن، جراح ممکن است دایره‌ ها و خطوطی را در نواحی بدن شما علامت‌ گذاری کند تا درمان شوند. همچنین ممکن است عکس هایی هم قبل و بعد از عمل گرفته شوند تا بتوان آنها را با هم مقایسه کرد.

آیا لیپوساکشن خوب است

هزینه لیپوساکشن

عوامل زیادی بر روی تعیین هزینه لیپوساکشن تاثیر می گذارند که اصلی ترین آنها، ناحیه ای است که تحت عمل قرار می گیرد. به عنوان مثال هزینه لیپوساکشن شکم با غبغب خیلی فرق دارد. همچنین هزینه دستمزد پزشک با توجه به تخصص وی متغیر است. کلا باید برای تعیین هزینه لیپوساکشن به این موارد توجه کنید.

  • هزینه بیهوشی
  • هزینه بیمارستان یا کلینیک
  • هزینه داروهای تجویز شده
  • هزینه آزمایش‌ ها
  • هزینه جراح

 

هزینه لیپوساکشن پهلو

همانطور که گفته شده هزینه لیپوساکشن وابسته به ناحیه مورد عمل است. هزینه لیپوساکشن پهلو نیز با توجه به میزان ناحیه ای که نیاز با لیپوساکشن دارد و هزینه اتاق عمل و بیهوشی، هزینه بیمارستان یا کلینیک و دستمزد پزشک معالج تعیین خواهد شد و توجه داشته باشید که هزینه لیپوساکشن در مراکز مختلف متفاوت است و تعرفه پزشکی خاصی برای آن وجود ندارد.

هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو

فرقی باهم ندارند دقیقا همه مواردی که در بالا ذکر کردیم در این مورد هم صادق است.

آیا لیپوساکشن عوارض دارد؟

مانند هر عمل جراحی بزرگی، لیپوساکشن هم عوارضی مانند خونریزی و واکنش به بیهوشی دارد. عوارض احتمالی مربوط به لیپوساکشن عبارتند از: ​

مشکلات لیپوساکشن

بی‌ نظمی کانتور: بعد از عمل ممکن است پوست شما دچار برآمدگی، مواج بودن و یا پژمردگی شود و یا به خاطر برداشتن چربی ناهموار شده، کشش پوست ضعیف شده و مدت بهبودی و التیام ناخوشایند باشد. این تغییرات ممکن است دائمی باشند. لوله نازک (کانول) که در عمل لیپوساکشن به کار می‌ رود به ناحیه زیر پوست آسیب برساند و ممکن است به پوست یک ظاهر لک زده و خالدار بدهد. ​

تجمع مایع: جیب‌ های موقت سیال (سرووم) می‌ توانند زیر پوست جمع شوند. این مایع احتمالا باید با یک سوزن تخلیه شود. ​

بی حسی: ممکن است احساس بی‌ حسی موقتی یا دایم در منطقه آسیب‌ دیده داشته باشید. احتمال تحریک عصب موقت نیز وجود دارد. ​

عفونت: عفونت‌ های پوستی بسیار نادر هستند، اما ممکن است یک عفونت پوستی شدید زندگی شما را تهدید کند. ​

ایجاد سوراخ داخلی: یک کانول که عمیق نفوذ می‌ کند، ممکن است یک عضو داخلی را سوراخ کند. این مورد ممکن است نیاز به ترمیم فوری جراحی داشته باشد. ​

آمبولی چربی: قطعات چربی سست ممکن است جدا شده و در یک رگ خونی گرفتار شوند و در شش‌ ها تجمع کنند و یا به مغز منتقل شوند. آمبولی چربی، یک وضعیت اورژانسی پزشکی است. ​

مشکلات کلیوی و قلبی: تغییرات در سطح مایع بدن از طریق مایعات تزریق‌ شده می‌ت وانند باعث ایجاد مشکلات بالقوه در کلیه و بیماری‌ های قلبی – عروقی شوند.

اگر جراح بر روی سطوح بزرگ‌ تر بدن کار کند و یا در طی عمل لیپوساکشن چندین فرآیند را با هم انجام دهد، خطر عوارض لیپوساکشن افزایش می‌ یابد. با جراح خود در مورد این عوارض صحبت کنید.

لیپوساکشن عمل کاهش وزن نیست

آیا لیپوساکشن خوب است؟

اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که رژیم غذایی و ورزش نمی توانند کاری برای حذف چربی های اضافی از نواحی بدن تان کنند، بدانید که لیپوساکشن گزینه خوبی برای کاهش چربی های شما است.

شما می توانید چربی های اضافی نواحی شکم، بازو، باسن، ماهیچه ساقو مچ پا، قفسه سینه و پشت، کفل و ران ها و گردن را با عمل لیپوساکشن حذف کنید. علاوه بر این ها، عمل لیپوساکشن گاهی برای کاهش سینه هم به کار می‌ رود. ​

عوارض لیپوساکشن شکم و پهلو

هنگام افزایش وزن، سلول‌ های چربی به اندازه و حجم افزایش می‌ یابند. لیپوساکشن تعداد سلول‌ های چربی را در یک ناحیه مشخص کاهش می‌ دهد. مقدار چربی از بین رفته بستگی به ظاهر ناحیه و حجم چربی دارد. تغییر شکل کانتور به طور کلی دائمی است – تا زمانی که وزن شما باقی می ماند.

بعد از لیپوساکشن، قالب‌ های پوستی به خطوط جدید نواحی درمان شده منتقل می شوند. اگر پوست شما کشش و الاستیک خوبی داشته باشد، پوست تان به احتمال زیاد صاف خواهد شد. اما اگر پوست شما کشش و الاستیک ضعیف و نازکی داشته باشد، پوست در مناطق درمان شده ممکن است شل و رها دیده شود. ​

لیپوساکشن، فرورفتگی سلولیت و یا سایر اختلالات سطح پوست را بهبود نمی‌ بخشد. به همین خاطر، لیپوساکشن کشیده شدن و حالت ارتجاعی پوست نمی تواند حذف کند.

لیپوساکشن برای افرادی که در شرایطی هستند که می توانند جراحی را پیچیده کنند توصیه نمی شود، از جمله: ​

  • کسانی از کمبود خون رنج می برند.
  • بیماری عروق کرونر ​
  • دیابت ​
  • کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند.

 

آیا لیپوساکشن درد دارد؟

برخی از روش‌ های لیپوساکشن نیاز به بی حسی موضعی یا ناحیه ای دارند. در این حالت محدوده خاصی از بدن شما قرار است لیپوساکشن شود. روش‌ های دیگری هم هستند که ممکن است نیاز به بیهوشی عمومی داشته باشند که باعث ایجاد حالت بیهوشی موقت می‌ شود. معمولا از طریق تزریق وریدی به شما مسکن داده می شود تا کاملا در آرامش باشید و هیچ دردی را احساس نکنید.

تیم جراحی پرگل بر روی ضربان قلب، فشار خون و سطح اکسیژن خون در طول عمل نظارت خواهد کرد. اگر دردی را احساس کردید، به جراح اطلاع دهید ممکن است داروها یا حرکات نیاز به تنظیم داشته باشد. ​

عمل ممکن است با توجه به میزان برداشت چربی تا چندین ساعت طول بکشد. بعد از عمل، جراح ممکن است برش ها را باز کند تا از درناژ و تخلیه مایع جلوگیری شود.

اگر از بیهوشی عمومی شده باشید، در اتاق ریکاوری از خواب بیدار خواهید شد. شما باید حداقل چند ساعت در بیمارستان یا کلینیک بگذرانید تا پرسنل پزشکی بتوانند بهبودی شما را کنترل کنند. اگر عمل شما در بیمارستان انجام شده باشد ممکن است بیش از یک شب هم در آنجا بستری شوید تا مطمئن شوند مایعات بدن تان کم نمی شود یا دچار شوک نخواهید شد.

بعد از عمل باید انتظار برخی از دردها، ورم ها و کوفتگی ها را داشته باشید. ممکن است لازم باشد چند روز برای بازگشت به کار و چند هفته برای از سرگیری فعالیت‌ های عادی خود از جمله ورزش، صبر کنید. ​

ممکن است تا چند هفته بعد از انجام لیپوساکشن احساس بی‌ حسی و مور مور شدن و درد در ناحیه عمل شده داشته باشید. بعد از عمل لیپوساکشن سعی کنید راه بروید تا از تشکیل لخته‌ های خون در پاها جلوگیری کنید. ولی تا حدود یک ماه بعد از عمل از انجام ورزش‌ های سنگین و فعالیت فیزیکی شدید اجتناب کنید.

ممکن است پزشک برای کنترل درد و کاهش خطر عفونت به شما آنتی‌ بیوتیک‌ تجویز کند. همچنین ممکن است نیاز به پوشیدن لباس‌ های تنگ داشته باشید که این کار در طول چند هفته به کاهش تورم کمک می‌ کند. در طول این مدت، انتظار می‌ رود که برخی از اختلالات کانتور که در چربی باقی مانده به وضعیت عادی برگردد. ​

به یاد داشته باشید که بعد از لیپوساکشن، تورم معمولا در عرض چند هفته فروکش می کند. در این زمان، تورم منطقه تحت درمان بزرگ است و انتظار می رود در عرض چند ماه، تورم منطقه تحت درمان نازک تر شود.​

نتایج لیپوساکشن معمولا طولانی مدت و ماندگار هستند که وزن خودتان را حفظ کنید. اگر بعد از عمل لیپوساکشن، وزن تان افزایش یابد، توزیع چربی شما تغییر خواهد کرد. مثلا ممکن است چربی، دور شکم تان که لیپوساکشن کرده بودید دوباره جمع شود.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
لیپوساکشن | درباره عمل لیپوساکشن شکم و پهلو و هزینه های آن
Author Rating
51star1star1star1star1star
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای تماس کلیک کنید!