علت لک بعد از میکرونیدلینگ چیست؟

علت لک بعد از میکرونیدلینگ

یکی از سوالاتی که از ما می پرسند این است علت لک بعد از میکرونیدلینگ چیه؟  بسیاری از بیمارها بعد از انجام میکرونیدلینگ شاهد ایجاد لک هایی در صورت شان هستند و ابزار نگرانی می کنند.

در حالی که علت لک بعد از میکرونیدلینگ نشانه این است که پروسه درمانی شما برای از بین بردن لک های صورت در حال طی شدن است و نیاز است تا روند درمانی خود را در جلسات منظم ادامه بدهید.

لک صورت که با نام عملی ملاسما شناخته می شود در صورت زنان بیشتر از مردان اتفاق می افتد. این لک ها در ناحیه گونه، پیشانی و چانه به صورت لکه های قهوه ای رنگ ظاهر می شود و در برخی موارد با درمان های موضعی و خانگی درمان پذیر نیستند. به همین خاطر نیاز به درمان تخصصی تر از جمله استفاده از میکرونیدلینگ برای درمان آنهاست.

علت لک بعد از میکرونیدلینگ

ملانین رنگدانه طبیعی پوست است، در صورتی که ملانین در بخشی از پوست به اندازه زیادی تولید شود، باعث ایجاد لکه های قهوه ای رنگ در آن قسمت پوست می شود. بودن در زیر مستقیم خورشید، بیماری های پوستی، استفاده از دارو و بارداری از علت های شایع ایجاد این لک های قهوه ای رنگ در پوست هستند.

لک صورت بعد از مدتی می توانند منجر به تغییر رنگ پوست در ناحیه های گوناگون شوند. کسانی که این لک ها در صورت آنها ظاهر می شوند روش های درمانی مختلفی را امتحان می کنند ولی بهترین راه درمانی لک صورت، میکرونیدلینگ است. این روش می تواند لک صورت را به صورت کامل از بین ببرد.

میکرونیدلینگ با کارتریج سوزنی شکل خود به سطح پوست نفوذ می کند و با زخمی کردن پوست منجر به تولید کلاژن و الاستین در پوست می شود. پوست که مشغول ترمیم زخم ها است در حین این ترمیم تولید کلاژن و الاستین را به حد اعلای خود می رساند و اکسیژن زیادی را به پوست انتقال می دهد و با از بین رفتن زخم ها، لک های صورت و پوست نیز ترمیم و درمان می شوند.

زخم و لک بعد از میکرونیدلینگ

بسیاری از پزشکان پوست و زیبایی در پرگل برای از بین بردن جای جوش، جای زخم و لکه های پوستی از این روش استفاده می کنند چون هم هزینه کمتری دارد و هم زمان کمتری را می گیرد و عوراض آن نیز قابل کنترل است. برای از بین بردن لک صورت نیز کارآیی بهتری نسبت به سایر روش ها مانند لیزردرمانی و لایه برداری شیمیایی دارد.

بسیاری از افراد از لک بعد از میکرونیدلینگ شکایت می کنند و بیان می کنند که بعد از میکرونیدلینگ لک های صورت آنها زیادتر شده است. باید توجه داشته باشید که این لک های بعد از میکرونیدلینگ  بعد از چند جلسه درمانی از بین می روند و نباید نگران آنها باشید، شما باید پروسه درمانی خودتان را با شرکت در جلسات بعدی تکمیل کنید. باید بدانید که لک ها با یک جلسه درمانی از بین نمی روند بلکه نیاز به تکرار جلسات دارید تا به صورت کامل لک صورت از بین برود و شاهد صورتی جوان و بدون لک باشید.

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای تماس کلیک کنید!