درباره کاربرد میکرونیدلینگ برای جای جوش بیشتر بدانید!

در میکرونیدلینگ برای جای جوش از یک ابزار ویژه استفاده می شود که این ابزار خاص دارای چندین کارتریج یا سوزن است که در ناحیه ای که دارای جوش است با عمق دقیق نفوذ می کند و سبب ساخته شدن کلاژن و الاستین تازه در پوست می شود و در نتیجه جای جوش و زخم های روی صورت کاهش می یابد.

 

 

میکرونیدلینگ برای جای جوش

هزینه میکرونیدلینگ برای جای جوش

هزینه میکرونیدلینگ برای جای جوش نیز مثل سایر درمان های میکرونیدلینگ برای هر فردی متفاوت است و این هزینه براساس مقدار جوش های نایحه تحت درمان و میزان درمان ناحیه برای از بین بردن جای جوش، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز ، هزینه دستمزد پزشک که با توجه به تخصص متغیر است، تعیین می شود.

 

فیلم میکرونیدلینگ جای جوش

جای جوش صورت با روش میکرونیدلینگ درمان می شود که در این روش با افزایش ساخت کلاژن و الاستین با تحریک فیبروبلاست ها در لایه درم به هموار شدن پوست کمک می شود. با نفوذ سوزن های ریز به لایه درم یک جراحت مختصر در پوست ایجاد شده و بدن به آن واکنش نشان داده و شروع به ترمیم و بازسازی آن ناحیه می کند و طی این فرایند ،کلاژن و الاستین که دو پروتئین اصلی و قوام دهنده پوست هستند تولید می شود.حین عمل میکرونیدلینگ می توان کوکتل های مزوتراپی ،پی آر پی و اسید هیالورونیک را برای نفوذ به لایه درم استفاده کرد .این مواد به تحریک کلاژن سازی کمک کرده و به جوانسازی پوست کمک می نمایند. از دیگر مزایای میکرونیدلینگ این است که در تمام انواع پوست و در تمام نقاط بدن و در تمام فصول سال قابل استفاده است و این در حالی است که استفاده از لیزرهای لایه بردار و لیزر فراکشنال در پوست های تیره و فصول گرم سال و نقاط نزدیک به چشم محدودیت هایی دارد.

میکرونیدلینگ برای جای جوش

آیا می توان از مزوتراپی برای جای جوش استفاده کرد؟

با روش مزوتراپی داروها و مواد موردنیاز یک بافت بدن با حجم خیلی کم، معمولا ٠/٢ تا ٠/٤ و به حالت موضعی و در فاصله های ٠/٥ تا ١ سانتيمتر از یکدیگر و در عمق بين ١ تا ٨ ميليمتر به آنجا تزریق می گردد. این روش اگر با روش میکرونیدل ترکیب شود، اثرگذاری و کارآمدی بیشتری برای درمان جای جوش و حتی درمان زخم و اسکارهای قدیمی خواهد داشت.

روش مزوتراپی برای جای جوش خود به تنهایی نیز خیلی موثر است و می تواند ناحیه جوش دار را ترمیم و اصلاح کند. در این روش دارو به صورت موضعی تزریق می شود، یعنی داروها و مواد موردنیاز برای ناحیه تحت درمان در سایر اعضای بدن اثری نمی کند و فقط ناحیه ای موردنظر برای درمان را تحت الشعاع قرار می دهد و دقیقا به جایی تزریق می شود که در آنجا جوش وجود دارد. به همین دلیل روش مزوتراپی درمانی کاملا کنترل شده و سطحی و محدود شده برای ناحیه جوش زده است و عوارض داروهای استفاده شده در این روش بسیار اندک است و از طرفی اثرات درمانی داروها برای رفع جوش های ناحیه تحت درمان بیشتر است.

 

تفاوت سابسیژن و میکرونیدلینگ

سابسیژن و میکرونیدلینگ دو روش برای حذف جای جوش هستند. کلا سه گونه جای جوش شناسایی شده است که معروف ترین آنها اسکار آتروفیک است و به صورت یک فرورفتگی بر روی سطح پوست مشاهده می شود. التهاب مزمن باعث این زخم است. نوع دوم جای جوش صورت، جوش های کلوئید هستند که به صورت یک گوشت زاید برجسته بر روی پوست ظاهر می شوند و جلوه خیلی بدی به صورت می دهند. نوع سوم جای جوش صورت، زخم هایی با رنگهای مختلف هستند که به خاطر بالا رفتن ملانین یا کم شدن ملانین تغییر رنگ می دهند.

با کمک روش های سابسیژن و میکرونیدلینگ می توان جای جوش های کلوئید (برجسته) و آتروفیک (فرورفته) را نابود کرد ولی مکانیسم از بین بردن این جوش ها توسط دو روش گفته شده متفاوت است، پزشک متخصص پوست بعد از اینکه نوع زخم جای جوش را مشخص کرد، با توجه به نوع و عمق زخم، از بین دو روش سابسیژن یا میکرونیدلینگ روشی را انتخاب می کند که بتواند بیشترین مقدار زخم های روی پوست را از بین ببرد و در برخی اوقات از ترکیب هر دو روش برای جوان سازی پوست استفاده می کند تا تمام جوش ها به صورت کامل حذف شوند.

این را به یاد داشته باشید که با یک جلسه میکرونیدلینگ یا سابسیژن نمی توان همه جای جوش ها را نابود کرد و به نتیجه دلخواه رسید. پس شما باید تعداد جلساتی که پزشک متخصص برای از بین بردن جای جوش ها تعیین می کند را به صورت منظم بروید تا همه جای جوش های صورت شما تبدیل به صورتی صاف و شفاف و زیبا شود.

اثر سابسیژن برای انواع زخم های جای جوش متغیر است و برای برخی زخم ها بهتر جواب نمی دهد. به همین خاطر باید قبل از جوان سازی پوست با هر روشی نوع جوش ها مشخص شود تا در جایی که سابسیژن جوابگو نیست بتوان از میکرونیدلینگ برای حذف اسکارها استفاده کرد.

میکرونیدلینگ برای جوش صورت

آیا میکرونیدلینگ برای جوش صورت خوب است؟

روش های زیادی برای از بین بردن جای جوش و اسکار وجود دارد. میکرونیدلینگ تازه ترین و موثرترین روش برای حذف جوش صورت است. بسیاری از پزشکان متخصص پوست پرگل این روش را برای کسانی که به دنبال جوان سازی پوست خود هستند پیشنهاد می کنند. این روش کاملا مطمئن و بدون عارضه است و می توان گفت بله، میکرونیدلینگ برای جوش صورت خوب است.

در روش میکرونیدلینگ برای جوش صورت از دستگاهی به نام درمارولر برای این کار استفاده می کنند. درمارولر پوستی که جوش ها در آن هستند را تحریک می کند تا مجبور به تولید کلاژن شوند. با این کار و تولید کلاژن و الاستین، پوست می تواند جوش صورت و یا هر گونه زخمی را را از بافت خود حذف و پوست را ترمیم کند.

سوزن ها و کارتریج های ریز درمارولر منفذهای خیلی ریزی را روی پوست بیمار به وجود می آورند و باعث نفوذ رگ های جدی و رشته های کلاژن به عمیق ترین سطح جای جوش صورت می شوند. بعد با تحریک سلول های بنیادی پوست باعث ترمیم و درمان جوش صورت می شوند. همچنین منفذهای ریز ایجاد شده باعث تحریک فاکتورهای رشد پلاکت برای ساختن الاستین و کلاژن پوست جدید می شوند.

درمارولینگ یا میکرونیدلینگ به همراه سلول های بنیادی گیاهی در ترمیم همه ناهمواری ها و نارسایی های پوست که بر اثر جوش های آکنه٬ آبله مرغان و سالک ایجاد شده اند نیز خیلی خوب هستند.

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای تماس کلیک کنید!