پروتز گونه

پروتز گونه یکی دیگر از عمل های زیبایی بر روی صورت است که باعث برجسته و خوش فرم شدن صورت کسانی می شود که گونه های آنها برجستگی لازم را ندارد. این عمل ساده زیبایی صورت های باریک و صاف و گونه های افتاده را اصلاح می کند و  هزینه زیادی نیز نمی خواهد.

انواع پروتز گونه

انواع پروتز گونه

پروتز گونه شامل سه نوع، گونه ای، زیر گونه ای و ترکیبی است. نوع گونه ای در استخوان گونه گذاشته می شود و باعث برجسته شدن بیشتر گونه می گردد. نوع زیرگونه ای باعث به وجود آمدن گونه های پرتره ای شده و افتاده بودن گونه را نیز برطرف می کند و به ویژه در هنگام خندیدن فرم جذابی به صورت می دهد. نوع ترکیبی هم وضعیت گونه و هم وضعیت استخوان آن را بهبود می بخشد.

البته پروتز گونه سیلیکونی نیز وجود دارد که از جنس سیلیکون بوده و قابلیت جداسازی از صورت را دارند. ولی پروتزهایی نیز هستند که با نسج استخوان تلفیق می شوند و امکان جداسازی آنها از صورت ممکن نیست. بهترین پروتز گونه، پروتز سیلیکونی است، زیرا این پروتزها هم مثل استخوان بوده و در عین حال نرم هستند و هماهنگی خوبی با سایر اجزای صورت برقرار می کنند. این پروتزها احساس تیزی ندارند و هر وقت که بخواهید می توانید آنها را عوض یا از صورت تان بکنید.

 

چه کسانی می توانند پروتز گونه انجام بدهند؟

اگر بخواهیم به صورت کلی به این پرسش جواب دهیم، کسانی می توانند پروتز گونه انجام بدهند که اندازه و شکل گونه آنها با سایر اجزای صورت شان متناسب نباشد، به صورتی که زیبایی صورت شان را تحت الشعاع قرار داده باشد.

  • کسانی که صورت باریک یا صاف دارند.
  • کسانی که ساختار گونه آنها ضعیف است.
  • کسانی که زیبایی گونه خود را به دلیل بالا رفتن سن از دست داده اند.
  • کسانی که بینی بزرگ و یا چشم های درشت دارند، برای اصلاح آنها نیاز به پروتز گونه دارند.
  • کسانی که از کودکی برجستگی گونه ندارند یا برجستگی گونه شان به هر دلیلی از بین رفته است.

همه کسانی که با مشکلات بالا دست و پنجه نرم می کنند، کاندیدای خوبی برای انجام پروتز گونه هستند، و با این جراحی خواهند توانست فرم و اندازه ایده الی به گونه شان بدهند و زیبایی چهره شان را زیادتر کنند.

 

چه کسانی نمی توانند پروتز گونه انجام بدهند؟

کسانی که از سلامتی جسمانی متعادلی برخوردار نیستند و یا به بیماری خاصی مبتلا هستند، نمی توانند پروتز گونه را انجام دهند. این عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و کسانی که بدنی ضعیف دارند شاید با مشکل مواجه شوند پس بهتر است این عمل را انجام ندهند.

کسانی که توقعات بیجا و انتظارات نامعقولی از پروتز گونه دارند نیز کاندیدای خوبی برای این عمل جراحی نیستند. پس کسانی که تمایل دارند این عمل را بر روی گونه شان انجام دهند باید از قبل درباره نتایج آن واقع بین باشند و تفکرات منفی درباره این عمل را از خود دور کنند.

عوارض پروتز گونه

عوارض پروتز گونه

هر عمل جراحی با عوارضی بعد از عمل روبه روست. پروتز گونه نیز دارای عوارضی است اما این موارد خیلی کم اتفاق می افتند و یا بعد از مدتی با سپری شدن زمن بهبودی از بین می روند. یکی از عوارض پروتز گونه، حساسیت و واکنش منفی به داروی بیهوشی است. بهتر است قبل از عمل در این باره با دکتر خود در پرگل مشورت کنید. و کاملا از مصرف این دارو برای بیهوشی مطمئن شوید.

توجه داشته باشید که عوارض داروهای بیهوشی، داروهای افسردگی و مصرف دخانیات و مواردی از این قبیل با هم ارتباط دارند و می توانند در زمان عمل برای بیمار مشکلاتی را ایجاد کنند.

یکی دیگر از عوارض پروتز گونه، عفونت بعد از عمل است. بعد از عمل پزشک معالج تان برای اینکه این عارضه پیش نیاید، برای شما آنتی بیوتیک تجویز خواهد کرد.

احتمال دارد پروتز گونه به صورت دقیقی روی گونه گذاشته نشود و بعد از عمل دچار لغزش، حرکت شود که می توان تقارن صورت را برهم بزند. در این حالت باید دوباره عمل جراحی پروتز گونه را انجام دهید. برای اینکه این مشکل پیش نیاید، باید قبل از عمل پزشک جراح زیبایی زبده و باتجربه ای را انتخاب کنید. همیشه به یاد داشته باشید که هر جراحی زیبایی صورت که هزینه زیادی از شما می گیرد حتما جراح بهتری نیست. تجربه و مهارت چیزی فراتر از این حرفهاست. پس قبل از عمل حتما خوب درباره پزشک جراح تان تحقیق کنید و از تخصص وی کاملا اطمینان حاصل کنید.

قیمت پروتز گونه

قیمت پروتز گونه

قیمت پروتز گونه به صورت دقیق مشخص نیست. این عمل جراحی به تجربه جراح، محل جغرافیایی جراح و نوع پروتز و موادی که برای پروتز گونه استفاده می شود، نوع بیهوشی و بسیاری از مولفه های دیگر وابسته است. همه این موارد دست به دست هم می دهند و قیمت پروتز را مشخص می کنند. پس قیمت پروتز گونه نسبت به هر بیماری متفاوت است، چرا که شرایط بیمار و تشخیص پزشک در قیمت گذاری نقش مهمی دارد و نمی توان به صورت دقیق قیمت را تخمین زد. پس قبل از عمل با پزشک معالج تان جلسه ای بگذارید و درباره نحوه عمل و مواد استفاده شده و غیره بحت و گفتگو کنید.

تزریق ژل و تزریق چربی به گونه نیز هزینه ای جداگانه دارد که با توجه به نوع مواد و شرکت تولیدکننده مواد اولیه و تعداد دفعاتی که تزریق باید انجام شود، متفاوت است. می توان گفت تزریق ژل و چربی بر گونه معمولا عوارضی ندارد و نیازی به استراحت زیاد و مراقبت خاصی بعد از عمل ندارد.

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای تماس کلیک کنید!