پروتز چانه

پروتز چانه [prosthesis-chin] می تواند چانه تیز یا کوچک شما را اصلاح کند و چانه تان را با بقیه قسمت های چهره متناسب کند. پروتز چانه عمل زیبایی ساده ای است که باعث هارمونی در صورت می شود. و اثر چشمگیری روی زیبایی صورت شخص می گذارد.

انواع پروتز چانه

پروتز چانه چیست؟

پروتز چانه راهکاری ساده برای کسانی است که قسمتی از چهره خود را در اثر سرطان یا تروما از دست داده اند و یا کسانی که می خواهند چهره ای زیباتر داشته باشند. پروتز چانه به این افراد کمک می کند تا شکل بد چانه یا کوچکی آن را اصلاح کنند.

پروتز چانه با بلندتر کردن چانه روشی کاملا موثر و مفید است که ویژگی های صورت را متعادل می کند. با گذاشتن یک ایمپلنت چانه، نسبت های سایر اجزای صورت نیز متعادل تر می شود. در حقیقت پروتز چانه باعث می شود تناسب زیبایی بین همه اجزای صورت برقرار شود. بینی و گونه ها و چانه در حالتی متناسب از یکدیگر قرار می گیرند و دیگر نیازی به ترمیم و درمان سایر اجزا مثل بینی نیست.

 

انواع پروتز چانه

پروتز چانه دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آنها دارای مزیت ها و معایبی هستند. پروتز سیلیکونی، پروتز مدپور و پروتز تترافلوئورواتیلن از جمله پروتزهای چانه هستند که بیشتر کاربرد دارند و در ضمن در دسترس همه است. از بین این پروتزها، بهترین پروتز چانه، پروتز سیلیکونی است که هم خطر کمتری دارد و هم بادوام تر و اثرگذارتر است. این نوع پروتز چانه با گذشت زمان از جای خود حرکت نمی کند و دچار عفونت نیز نمی شود.

در حالی که پروتز مدپور (Medpor) و پروتز پلی تترافلوئورواتیلن (ePTFE)، ریسک عفونی شدن دارند و ممکن است بافت پروتز نتواند با بافت نرم چانه ترکیب شود و در نتیجه عمل پروتز چانه بی اثر باشد. همچنین زمان التیام این دو نوع پروتز چانه، بیش از حد طول می کشد و رسیدن به نتیجه مطلوب و دلخواه را به تاخیر می اندازد.

پروتز چانه چیست؟

هزینه پروتز چانه چقدر است؟

هزینه پروتز چانه به عواملی وابسته است که با توجه به آنها، هزینه پروتز چانه محاسبه می شود. برای اینکه بتوانید هزینه دقیق پروتز چانه را بدانید بهتر است به یک پزشک متبحر مراجعه کنید. اما در کل هزینه ها به این موارد بستگی دارند.

 • داروهای موردنیاز در جراحی
 • هزینه عمل جراحی زیبایی صورت
 • دستمزد پزشک
 • هزینه اتاق عمل
 • انتظار شما از عمل

 

آیا من می توانم پروتز چانه انجام بدهم؟

پرسشی که بسیاری از متقاضیان پروتز چانه از ما در پرگل می پرسند این است که آیا من می توانم پروتز چانه انجام بدهم؟ برای اینکه بتوانیم جواب این عزیزان را بدهیم به صورت مختصر کاندیدای مناسب برای پروتز چانه را بیان می کنیم.

 • اگر چانه شما نسبت به صورت تان عقب تر است، می توانید با پروتز چانه آن را جلوتر بکشید.
 • اگر چانه شما نوک تیز است، می توانید با پروتز چانه آن را اصلاح کنید.

این افراد نباید مبتلا به بیماری خاصی باشند و باید در سلامتی عمومی جسمانی باشند و سابقه پزشکی خوبی داشته باشند. افرادی که سیگار و تنباکو و الکل استفاده می کنند نیز کاندیدای خوبی برای پروتز چانه نیستند.

پروتز چانه باعث تغییرات چشمگیری در چهره و صورت شما خواهد شد و حالت فک شما را دگرگون خواهد کرد. اگر دارای چانه کوچکی هستید این تغییرات در شما بیشتر هم به چشم خواهد آمد و با بزرگ تر شدن چانه تان، هماهنگی بیشتری با سایر اجزای صورت برقرار خواهد شد و چهره شما زیباتر و جذاب تر خواهد شد.

اگر انجام پروتز چانه را در برنامه خود دارید، در انتخاب پزشک معالج خود دقت بیشتر کنید چون قرار است حیاتی ترین و جلوی چشم ترین عضو خود را در اختیار او بگذارید. از طرفی باید انتظارات خودتان را از پروتز چانه معقول کنید و از پزشک انتظار نابجایی نداشته باشید.

مراقبت های بعد از عمل پروتز چانه

چه کسانی نباید پروتز چانه کنند

 • کسانی که از بیماری خاصی رنج می دهند و این بیماری بدن آنها را ضعیف کرده است نباید پروتز چانه انجام دهند.
 • کسانی که انتظار معجزه و غیرعقلانی از پروتز چانه دارند نیز نباید پروتز چانه انجام دهند. پروتز چانه با توجه به فرم صورت و اجزای آن انجام می شود و سعی می کند که چانه شما را با سایر اجزای چهره متناسب کند.
 • کسانی که شش ماه قبل از عمل داروی اکیوتن (Accutane) مصرف کرده اند نیز نباید پروتز چانه انجام دهند. این دارو بر روی رشد استخوان ها تاثیر می گذارد و باعث اسکارهای کلوئیدی می شود.
 • کسانی که به بیماری های قلبی یا فشار خون مبتلا هستند نیز نباید پروتز چانه انجام دهند.
 • کسانی که داروهای ضدانعقادی مصرف می کنند نیز نباید پروتز چانه انجام دهند.
 • کسانی که سیکار می کشند و یا الکل مصرف می کنند نیز مجاز به پروتز چانه نیستند.

 

مراقبت های بعد از عمل پروتز چانه

بعد از عمل پروتز چانه نیاز به مراقبت های ویژه ای دارید، این مراقبت های بعد از عمل پروتز چانه مدت زمان بهبودی شما را سریعتر می کنند.

بعد از عمل پروتز چانه احتمال دارد چانه متورم یا کبود شود که این مورد با مراقبت از چانه بعد از دو یا سه روز خود به خود از بین می رود و نباید از این کبودی ها یا تورم ها ترسی داشته باشید. بعد از عمل پزشک معالج مراقبت هایی را به شما توصیه می کند تا با عمل به آنها چانه شما رودتر بهبود بیابد.

 • بهتر است برای کم کردن ورم های احتمالی از کمپرس آب سرد استفاده کنید و این کار را تا سه روز بعد از عمل به صورت منظم انجام دهید.
 • بعد از عمل تا می توانید استراحت کنید و از انجام کارهای سنگین پرهیز کنید.
 • یک روز بعد از عمل حمام کنید و صورت خودتان را شستشو دهید.
 • اگر درد و ناراحتی احساس می کنید برای تسکین درد می توانید استامینوفن مصرف کنید. اما بهتر است قبل از مصرف هر دارویی با پزشک تان صحبت کنید. خود پزشک حتما داروهایی را برای تسکین دردتان تجویز خواهد کرد، سعی کنید آنها را درست سر وقت استفاده کنید.
 • تا یک روز بعد از عمل، بهتر است از غذاهای آبدار مثل سوپ و غیره میل کنید. غذاهایی که نیاز به جویدن نداشته باشند در این مدت بهترین گزینه هستند و فشاری به چانه تان نمی آورند.
 • در روزهای اول بعد از عمل، دهان تان را بیشتر باز و بسته نکنید و تا می توانید کمتر حرف بزنید.
 • باز تاکید می کنیم که اگر ورمی در چانه تان ایجاد شد اصلا نگران نباشید چون این ورم ها بعد از چند روز خود به خود از بین می روند.

 

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای تماس کلیک کنید!